ponedeljak, 22. mart 2021.  00:44h
Pročitano 546 puta

Pančevci osvojili 12 medalja na badminton turnirima u Beogradu

A, B C i D badminton turniri – Beograd 2021 održani su u subotu i nedelju, 20. i 21. marta, u Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji.

Detalj s takmičenja Detalj s takmičenja BSS

Okupili su više od 60 takmičara iz osam klubova.

Na A turniru, koji je okupio naše najbolje seniore, zlato u muškom singlu, najjačoj i najneizvesnijoj konkurenciji, osvojio je Luka Milić iz BK Novi Sad. Glavni favorit za trofej u finalu u tri seta bio je bolji od Dragoslava Petrovića iz kruševačkih Zmajeva koji je izdanjem na turniru pokazao da se polako ali sigurno vraća u staru formu. Bronze u ovoj konkurenciji pripale su dvojcu BK Beograda, Andriji Doderu i Mihajlu Tomiću.

zenskidublpostolje 1

Što se tiče takmičara iz Pančeva članovi Badminton kluba "Dinamo" osvojili su 12 medalja.

Četrnaestogodišnja Marija Samardžija bila je treća u elitnoj seniorskoj konkurenciji.

Maša Aleksić u paru sa Mionom Filipović (BK Beograd) osvojila je zlato u konkurenciji ženskih dublova B, dok je Ivan Kosanović osvojio dva zlata u C konkurenciji.

Kompletan izveštaj sa takmičenja možete pročitati na sajtu Badminton saveza Srbije.

Autor:  Pančevo MOJKraj/BSS