ponedeljak, 7. avgust 2023.  19:49h
Pročitano 875 puta

Dodelom nagrada za najbolji amaterski film završen 53. „Žisel“ u Omoljici

Dodelom nagrada pobednicima ovogodišnjeg konkursa za najbolji amaterski film na temu život sela sinoć je u Omoljici završen 53. međunarodni festival amaterskog filma „Žisel“.

Dodelom nagrada pobednicima ovogodišnjeg konkursa za najbolji amaterski film na temu život sela u Omoljici je završen Žisel Dodelom nagrada pobednicima ovogodišnjeg konkursa za najbolji amaterski film na temu život sela u Omoljici je završen Žisel Dom kulture Omoljica

 

Pre dodele nagrada publika je mogla da pogleda nagrađene filmove.

Žiri amaterskog filma na temu život sela u sastavu: Milorad Milinković, reditelj, Vladimir Anđelković, predsednik Centra amaterskog filma Srbije, dr Goran Matić, univerzitetski profesor i kinoamater i dr Marko Stojanović, muzejski savetnik u Etnografskom muzeju u Beogradu, sastao se 14. jula u Omoljici, pogledao 20 prispelih filmova i doneo odluku o dodeli nagrada.

GRAND PRIX Festivala, autorska nagrada, kristalna vaza, diploma i 35.000 dinara dodeljena je Živomiru Mihajloviću, iz Velike Plane, za film DULENSKA ŠTRAPARIJADA

Prva nagrada, plaketa "Zlatni suncokret", diploma i 25.000 dinara dodeljena je Luki Stefanovu, iz Pančeva, za film VUMARLIK

Druga nagrada, plaketa "Srebrni suncokret", diploma i 20.000 dinara dodeljena je Sandri Iršević, iz Subotice, za film SLAMARKE: IZRADA UMETNOSTI OD SLAME - VEZA IZMEĐU NASLEĐA, KREATIVNOSTI I ODRŽIVOSTI

Treća nagrada, plaketa "Bronzani suncokret", diploma i 15.000 dinara dodeljena je Grupi autora, ŠAF Vranje za film KRAĐA I PREKRAĐA ZVONA

SPECIJALNE NAGRADE:

Za najbolju režiju: plaketa "Zlatni suncokret" i diploma dodeljuju se Luki Stefanovu za film VUMARLIK

Za najbolji scenario: plaketa "Zlatni suncokret" i diploma dodeljuju se Bojanu Vojnovu za film DELIBLATSKA PEŠČARA BUDUĆIM GENERACIJAMA

Za najbolju kameru u filmu: plaketa "Zlatni suncokret" i diploma dodeljuju se Ljubiši Tešiću za film REZANCI S MAKOM

Za najbolju montažu: plaketa "Zlatni suncokret" i diploma dodeljuju se Slobodanu Gabriću za film SLAMARKE: IZRADA UMETNOSTI OD SLAME - VEZA IZMEĐU NASLEĐA, KREATIVNOSTI I ODRŽIVOSTI

Za najbolji zvuk u filmu: plaketa "Zlatni suncokret" i diploma dodeljuju se Maksimu Krumesu za film VUMARLIK

Nagrada za animirani film „Blagoje-Buca Lupa“: Škola animiranog filma Vranje za film DEDIN ŠEŠIR

OSTALE NAGRADE

Za najbolji film na temu tradicionalni život sela: plaketa Etnografskog muzeja u Beogradu i diploma dodeljuju se  Živomiru Mihajloviću za film DULENSKA ŠTRAPARIJADA

Za najbolji antropološki pristup životu na selu: plaketa Etnološko-antropološkog društva Srbije i diploma dodeljuju se Petru Bačkonji za film DIV I TRAVA

OPISNE NAGRADE

Najbolja ženska uloga: Isidora Brkić u filmu VUMARLIK

Deca na selu: Miona Miletić za film ZAVIČAJ U OKU SUNCA

Portreti: Radivoj Ilić u filmu STARI KOVAČ

Narodni običaji: Emilija Pešić za film KRILA VILA

Staro i novo na selu: Ljubiša Tešić za film U VINU JE ISTINA

 

urucivanje nagrada zisel

 

U subotu 5. avgusta na prvoj zvaničnoj projekciji amaterskih filmova prikazani su: 

-PRIČE IZ VODENICE, Dobrila i Milan Pantelić, Donje Brezovice

-EVRIBADI NA LIVADI, Lana Stojadinov, Regionalni centar za talente, Pančevo

-DOKO, Dobrila, Sandra i Milan Pantelić, Donje Brezovice

-KUMOVI, Živomir Žića Mihajlović, Velika Plana

-STARI KOVAČ, Dobrila, Sandra i Milan Pantelić, Donje Brezovice

-KRILA VILA, Emilija Pešić, Aleksinac

-MILUNKA SAVIĆ, Emilija Pešić, Aleksinac

-PRIRODA, Grupa autora, ŠAF Vranje 

-U VINU JE ISTINA, Ljubiša Tešić, Beograd

-ZAVIČAJ U OKU SUNCA, Miona Miletić, Aleksinac

U nedelju, 6.8, na drugoj zvaničnoj projekciji amaterskih filmova prikazani su filmovi:

-DULENSKA ŠTRAPARIJADA, Živomir Žića Mihajlović, Velika Plana

-DEDIN ŠEŠIR, Grupa autora, ŠAF Vranje

-DELIBLATSKA PEŠČARA BUDUĆIM GENERACIJAMA, Bojan Vojnov, Dolovo

-DIV I TRAVA, Petar Bačkonja, Pančevo

-TAIN, Dobrila, Sandra i Milan Pantelić, Donje Brezovice

-KRAĐA I PREKRAĐA ZVONA, Grupa autora, ŠAF Vranje

-REZANCI S MAKOM, Ljubiša Tešić, Beograd 

-SLAMARKE : IZRADA UMETNOSTI OD SLAME - VEZA IZMEĐU NASLEĐA, KREATIVNOSTI I ODRŽIVOSTI, Sandra Iršević, Subotica

-TRAGOM SLAVNE PROŠLOSTI, Emilija Pešić, Aleksinac

-VUMARLIK, Luka Stefanov,Regionalni centar za talente „Mihajlo Pupin“ Pančevo

Autor:  Pančevo MOJKraj
Ocenite ovaj članak:
(1 Glas)

Dodaj komentar



Saglasan sam sa pravilima komentarisanja navedenim u uslovima korišćenja!
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00