Tužilaštvo je predložilo da okrivljeni bude osuđen na kaznu zatvora u trajanju od pet godina, kao i da mu se pritvor produži do upućivanja na izdržavanje kazne.
Prema navodima optužnog predloga, M. S. se tereti da je u noći između 13. i 14. juna 2026. godine u Pančevu, u nameri da sebi pribavi protivpravnu imovinsku korist, obio zatvoren prozor na kući u kojoj oštećena Z. H. (1952) iz Topolnice živi kao podstanar, nakon čega je ušao u objekat i prisvojio tehničke uređaje, nakit, ručne satove i parfeme.
Kako se navodi, vrednost oduzetih stvari procenjena je na oko 470.000 dinara.
Imajući u vidu način izvršenja krivičnog dela i vrednost oduzetih predmeta, Osnovno javno tužilaštvo u Pančevu predložilo je sudu da okrivljenog osudi na kaznu zatvora od pet godina. Takođe je predloženo da mu se produži pritvor do upućivanja na izdržavanje krivične sankcije, zbog postojanja okolnosti koje ukazuju na opasnost od bekstva, kao i opasnosti da bi mogao da ponovi krivično delo.
Iz Osnovnog javnog tužilaštva u Pančevu ističu da imovinska krivična dela predstavljaju ozbiljno narušavanje pravnog poretka, ugrožavaju pravnu sigurnost i osećaj bezbednosti građana, te poručuju da će nastaviti sa odlučnim i doslednim preduzimanjem svih zakonom propisanih mera radi otkrivanja, krivičnog gonjenja i sankcionisanja učinilaca, uz jasnu poruku da ovakva protivpravna ponašanja neće biti tolerisana.
































