ponedeljak, 27. oktobar 2025.  06:50h
Pročitano 619 puta

VJT Pančevo proširilo istragu zbog pokušaja ubistva u Maksima Gorkog

Više javno tužilaštvo u Pančevu od 10. jula 2025. godine sprovodi istragu protiv osumnjičenog S.M. zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela pokušaj ubistva i nedozvoljeno nošenje oružja i osumnjičene M.Š. zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela.

Zgrada Suda i Tužilaštva u Pančevu Zgrada Suda i Tužilaštva u Pančevu Pančevo MOJKraj/arhiva

 

Više javno tužilaštvo u Pančevu je 25. oktobra donelo naredbu o proširenju istrage protiv lica M.L. (rođenog 1986. godine) iz Aranđelovca zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela pokušaj ubistva i nedozvoljeno nošenje oružja.

Osumnjičenom M.L. se stavlja na teret da je dana 7.7.2025. godine oko 4.15 časova na ulazu kuće u Pančevu u ul. Maksima Gorkog prema oštećenom J.B. iz Pančeva ispalio više metaka iz vatrenog oružja za čije drženje i nošenje ne poseduje odborenje nadležnog organa, usled čega je oštećeni zadobio teške telesne povrede opasne po život.

Viši sud u Pančevu je po predlogu tužilaštva odredio pritvor protiv osumnjičenog L.M. u trajanju do 30 dana zbog postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da će ometati postupak uticajem na svedoke i da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo i dovršiti pokušano krivično delo.

Autor:  Pančevo MOJKraj
Ocenite ovaj članak:
(1 Glas)

Dodaj komentar



Saglasan sam sa pravilima komentarisanja navedenim u uslovima korišćenja!
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00