sreda, 26. novembar 2025.  07:29h
Pročitano 124 puta

Tribinom o digitalnom nasilju u Pančevu počela kampanja „16 dana aktivizma“

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama i početka globalne kampanje „16 dana aktivizma“, u Gradskoj upravi Pančevo 25. novembra održana je tribina pod nazivom „Ujedinimo se da zaustavimo digitalno nasilje nad ženama i devojčicama“ u organizaciji Grada Pančeva.

Tribina je imala za cilj podizanje svesti o rastućem problemu digitalnog nasilja, koje sve češće pogađa žene i devojčice, naročito u onlajn prostoru Tribina je imala za cilj podizanje svesti o rastućem problemu digitalnog nasilja, koje sve češće pogađa žene i devojčice, naročito u onlajn prostoru Grad Pančevo

 

Tribina je imala za cilj podizanje svesti o rastućem problemu digitalnog nasilja, koje sve češće pogađa žene i devojčice, naročito u onlajn prostoru. 

 

Stop nasilju nad zenama 2

 

„Nasilje nad ženama i devojčicama predstavlja ozbiljan društveni problem koji zahteva zajedničko, odgovorno i kontinuirano delovanje. Grad Pančevo od 1. juna 2017. godine, kada je stupio na snagu Zakon o sprečavanju nasilja u porodici, ima formiran Koordinacioni tim koji čine predstavnici Centra za socijalni rad, Policije i Tužilaštva. Ovaj tim redovno razmatra svaki pojedinačni slučaj nasilja i izrađuje plan zaštite za svaku žrtvu, kako bi žene na teritoriji grada Pančeva znale da sistem stoji uz njih. Naše sugrađanke moraju da znaju da nisu same i da ćemo se kao lokalna samouprava uvek brinuti o njihovoj bezbednosti. Ovaj datum predstavlja priliku da se podsetimo na važnost zajedničke borbe protiv svih oblika nasilja, bilo da je fizičko, psihičko, seksualno ili digitalno. Naši predavači su profesionalci, predstavnici ustanova i institucija koje čine važnu kariku u suzbijanju i sprečavanju nasilja u porodici“, rekla je Sanja Patalov Stojadinović, članica Gradskog veća grada Pančeva zadužene za područje rada, zapošljavanja i socijalne politike.

Ona je pozvala sve sugrađane da se uključe u borbu za sigurnost, ravnopravnost i dostojanstvo svih žena, jer kako je istakla samo zajedno možemo napraviti promenu.

 

Stop nasilju nad zenama 6

 

O očuvanju bezbednosti, prevenciji i mehanizmima podrške govorili su stručnjaci iz oblasti socijalne zaštite, obrazovanja i lokalnih institucija.

Ispred Centra za socijalni rad Solidarnost Pančevo govorila je Jelena Stanojević o tome koja je uloga Centra u samom sistemu i kako žene da prepoznaju nasilje i kako da se zaštite.

Ispred Policijske uprave Pančevo Nataša Baošić je žene informisala kako da prepoznaju digitalno nasilje i na koji način da se zaštite.

Doktorka Ljiljana Lazić, direktorka Zavoda za Javno zdravlja objasnila je kakve sve posledice ostavlja nasilje, na mentalno i psihičko zdravlje žena.

 

589394089 122144498912903003 341190713206892984 n

 

Na kraju je svoje iskustvo podelila jedna od sugrađanki kako bi ohrabrila žene koje se nalaze u sličnoj situaciji.

Kroz ovaj događaj nastoji se da se podigne svest o ozbiljnosti problema, pruži podrška žrtvama i da prostor ženama da podele svoje iskustvo i savete.

 

Stop nasilju nad zenama 3

 

Grad Pančevo će nastaviti da sprovodi aktivnosti koje su usmerene na prevenciju nasilja, jačanje institucionalne saradnje i podršku svim ženama i devojčicama koje se suočavaju sa nasiljem, uključujući i digitalno koje se u poslednje vreme javlja kao sve prisutniji oblik nasilja.

590467776 122144498876903003 8430015287823451891 n

Autor:  Pančevo MOJKraj
Ocenite ovaj članak:
(1 Glas)

Dodaj komentar



Saglasan sam sa pravilima komentarisanja navedenim u uslovima korišćenja!
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00