nedelja, 18. novembar 2018.  20:14h
Pročitano 433 puta

Džudisti Pančeva zablistali na takmičenjima ovog vikenda

Sportska hala Šumice u Beogradu u nedelju, 18. novembra bila je prvi domaćin prvenstva Srbije za mlađe kadete (2003, 2004. i 2005. godište).

U ukupnom plasmanu DžK Dinamo je osvojio treće mesto U ukupnom plasmanu DžK Dinamo je osvojio treće mesto M. Krajinović

Na Prvenstvu je učestvovalo 246 takmičara iz 56 ekipa, među kojima su bili i takmičari DžK Dinamo, DžK Pančevo i DžK Jedinstvo - Kačarevo.

Najbolja ekipa u sveukupnom plasmanu je ekipa DžK Jedinstvo iz Kačareva koja je osvojila 1 zlato, 2 srebra i 2 bronze.

Titulom prvaka Srbije okitila se Andrijana Krtenić koje je ove godine objedinila titule u konkurenciji mlađih kadeta i starijih pionira.

Nešto manje sreće u finalnim borbama imale su Marta Pešić i Nikolina Tošić koje su se zadovoljile vicešampionskim titulama, dok su bronze osvojili braća Anđelović Rastko i Mihajlo.

Takmičari DžK Dinamo i DžK Pančevo nisu imali dovoljno sportske sreće da se okite medaljama, ali su stekli neophodno iskustvo za predstojeća takmičenja.

 

46389093 2036273203128031 3122871850497998848 n

 

Na istom mestu u subotu, 17. novembra je održan šesti trofej "Svetislav Ivanović ES" u organizaciji DžK Partizan. Na turniru je učestvovalo 350 takmičara iz 36 klubova iz Srbije i Bosne i Hercegovine.

Pančevo su predstavljali DžK Dinamo, DžK Pančevo i DžK Jedinstvo – Kačarevo, a njihovi takmičari su osvojili 3 zlatne medalje, 8 srebrnih i 3 bronzane.

Uvertira ovom turniru je sada već tradicionalno takmičenje mlađih poletaraca koji imaju 2 do 4 borbe i na kraju svi osvajaju medalje kao podstrek za dalji razvoj.

U takmičarskom delu najviše su pokazali i osvojili zlatne medalje:

Veljković Vuk - DžK Pančevo
Jakimovski Đorđe - DžK Dinamo
Sekulović Milica - DžK Dinamo

Srebrnim medaljama su se okitili:

Dolinga Dejan - DžK Dinamo
Uroš Đurišić - DžK Dinamo
Novaković Petar - DžK Jedinstvo
Kalinić Mateja - DžK Pančevo
Mirković Nikola - DžK Dinamo
Zubović Mateja - DžK Dinamo
Stojanović Miloš - DžK Dinamo
Albijanić Nina - DžK Pančevo

Bronzane medalje su osvojili:

Dolinga Nikola - DžK Dinamo
Mitić Nikola - DžK Dinamo
Drašković Mia - DžK Dinamo

U ukupnom plasmanu DŽK Dinamo je osvojio treće mesto.

Autor:  M.S.
Ocenite ovaj članak:
(2 glasova)

Dodaj komentar



Saglasan sam sa pravilima komentarisanja navedenim u uslovima korišćenja!
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00