četvrtak, 8. novembar 2018.  21:18h
Pročitano 278 puta

Atletska trka povodom Dana grada

Povodom Dana grada, 8. novembra, u Pančevu je održano tradicionalno atletsko takmičenje - Trka grada "Pančevo 2018 ".

AK Dinamo imao je zapažen uspeh -  osvojeno je 10 zlatnih, 2 srebrne i pet bronzanih odličja AK Dinamo imao je zapažen uspeh - osvojeno je 10 zlatnih, 2 srebrne i pet bronzanih odličja AK Dinamo

Domaćin i organizator ovog takmičenja na Gradskom stadionu  bio je Atletski klub "Dinamo", koji ove godine proslavlja 71. rođendan.

Na ovoj manifestaciji učestvovali su brojni klubovi iz naše zemlje, kao i klubovi iz susednih zemalja, tako da je trka dobila internacionalni karakter.

Održane su 22 trke za osnovce i srednjoškolce, AK Dinamo imao je zapažen uspeh, osvojeno je 10 zlatnih, 2 srebrne i pet bronzanih odličja.

Zlatne medalje osvojili su: Mrkela Ksenija, Danica Vojvodić, Miljana Todorović, Marko Mitrović, Danilo Bulatović, Marija Mrkela, Strahinja Stevšić, Arijani Stanojevski, Anastasija Mrkela, Ivan Božanić.

Srebrne medalje osvojili su: Dijana Todorović i Nikolina Korać.

Bronzane medalje osvojili su: Jana Grujić, Lana Anđelovski, Andreja Božanić, Anđela Petrov.

Ovom manifestacijom uspešno je završena atletska godina.

AK "Dinamo" sezonu je završio na visokom 7. mestu po rangiranju Atletskog saveza Srbije.

Autor:  PR saopštenje