ponedeljak, 5. novembar 2018.  16:03h
Pročitano 209 puta

Odbojkaši Borca savladali Železničar s 3:1

U utakmici 7. kola Prve lige Srbije odbojkaši starčevačkog Borca savladali su na gostovanju ekipu OK Železničar iz Beograda sa 3:1.

OK Borac : OK Železničar igrali 3:1 OK Borac : OK Železničar igrali 3:1 OK Borac

Prvi set, posle lepog nadigravanja dobio je Borac rezultatom 25:20, u drugom setu totalna dominacija, 25:14 i 2:0 u setovima. U trećem setu domaćin nije dao šansu Borcu i u punoj meri se revanširao za prethodni sa 16:25 i 2:1 u setovima. U četvrtom setu Borac je ponovo odneo pobedu sa 25:15 i 3:1 za kraj.

Kako je u osvrtu nakon utakmice na zvaničnom instagram profilu kluba napisano, odigrana je odlična utakmica i bilo je pravo uživanje gledati sa tribina.

Početak utakmice je doneo rano vođstvo od pet poena razlike i najvećih šest na 8:2. Kasnije domaćini smanjuju na tri razlike i tako ostaje sve do 17:14. Onda se rutinski sve završava, rekli bi igrom na iskustvo 25:20 i 1:0.

Drugi set počinje tako da domaći ne znaju šta ih je snašlo. Dobri servisi sa jedne i loš prijem s druge strane prave da domaća ekipa ima malo izbora u napadu i blok Borca lako izlazi na kraj sa svim pokušajima ili direktnim poenom ili upasivljenom loptom i organizacijom kontra napada. Kod nas sve funkcioniše bez zastoja i „štucanja“ i prednost konstantno raste. U jednom trenu je izgledalo da domaća ekipa neće sakupiti ni 10 poena. Pred sam kraj seta naša ekipa počinje da pada. Prijem je lošiji, u odbrani se gledamo dok lopta pada, nekoliko lopti u napadu ispucano u aut... Naravno nije to napravilo problem u ovom setu jer je razlika bila ogromna, 25:15 je ipak dominacija. Onaj pad na kraju drugog seta nas je sačekao na početku trećeg kao da je u teren ušao neko drugi, nižerazredni klub. Bez želje i energije izgledali smo kao da nas je neko „isključio“. Mladići iz Željezničara kao u transu. Iako smo mi očekivali, oni nisu pristali da se sami pobede. Možda smo tada odigrali najgori set ove sezone. Ipak nekako smo do kraja seta skupili 16 poena. 2:1 i ulazak u četvrti set, sa strepnjom. Na svu sreću strah je bio neopravdan, naša prva šestorka je doživela opet potpunu transformaciju. Od samog početka igra se odlično, prijem ponovo radi, napad odličan, prolazimo sa svih pozicija i za vrlo kratko vreme stižemo do 25:15 i pobede 3:1. Ovaj put nas pad u igri nije koštao ali ne smemo da dozvolimo da nam pređe u naviku. Već sledećeg vikenda nam u goste dolazi ekipa Novog Sada koja je do sada igrala odličnu odbojku i do ovog kola bila ispred nas na tabeli, zaključuje se u izveštaju nakon utakmice.

Borac iz Starčeva sada se nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa 16 poena. Naredna utakmica igraće se u Pančevu, 9. novembra, kada će Borcu u goste doći OK Novi Sad.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs/J.J.