nedelja, 28. oktobar 2018.  16:11h
Pročitano 697 puta

Odbojkaši Borca s 3:0 savladali ekipu Loznice

Odbojkaši starčevačkog Borca sinoć su u hali na Strelištu u Pančevu sa 3:0 u setovima savladali ekipu OK Loznice.

Odbojkaši Borca savladali su ekipu iz Loznice sa 3:0 u setovima Odbojkaši Borca savladali su ekipu iz Loznice sa 3:0 u setovima OK Borac Starčevo

Kako su na svojoj zvaničnoj FB stranici objavili, kada OK Borac u goste dolazi ekipa koja u sastavu ima nekoliko istinskih asova odbojke moraju se upaliti lampice za opasnost.

Gostujuća ekipa još uvek nema pobedu u šampionatu ali posle lošeg iskustva sa VGSK bili smo svesni da od početka moramo da pokažemo karakter pobednika, navodi se u analizi jučerašnje utakmice.

Početak prvog seta je doneo nekoliko poena prednosti i potom demonstraciju totalne kontrole igre i rezultata. Svi segmenti igre su bili na zadovoljavajućem nivou i bilo je samo pitanje kojom razlikom će se završiti set, 25:18.

Drugi set ista priča, gostujuća ekipa kao i u prvom posle četvrtog poena ni u jednom trenutku ne dolazi dovoljno blizu čak ni da zapreti. Igra Borca tečna i posle 14:7 do kraja su samo održavali razliku - repriza rezultata iz prvog seta 25:18 i 2:0.

0 ok borac loznica 0

Treći set ume da napravi problem kada se vodi 2:0. Opet su Starčevci napravili razliku i bili dominantni do 12:9. Tada dolazi do opuštanja, igraju nekoliko nerezonskih napada i gosti stižu do izjednačenja i potom i do prvog vođstva na utakmici. Kod 14:16 imaju najveću prednost ali igrači Borca ponovo dodaju gas, prelaze u vođstvo i osvajaju taj period igre sa 25:22 za maksimalnih 3:0. Iako je treći set rezultatski bio neizvesniji, utisak je da je pobeda izvojevana rutinski ali i da je vidan napredak u igri Borca.

Sledećeg vikenda OK Borac gostovaće ekipi Železničara u Beogradu.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs/J.J.