ponedeljak, 17. septembar 2018.  11:59h
Pročitano 354 puta

Nastavlja se takmičarska sezona za džudiste

Vikend je obilovao džudo dešavanjima, najvažnije takmičenje bilo je Juniorsko prvenstvo Evrope, na kome je nastupala Pančevka Andrea Stojadinov i zauzela sedmo mesto.

Pančevo je u subotu 15. septembra bilo domaćin turnira "Malih šampiona" Pančevo je u subotu 15. septembra bilo domaćin turnira "Malih šampiona" M.S.

Očekivala sam medalju, ali u četvrtfinalnoj borbi sam izgubila na zlatan poen od Nemice Maše Bilhaus. Uteha je što mi je ovo prva godina juniorskog staža, tako da ću imati još dve šanse da osvojim medalju na Evropskom šampionatu, rekla nam je Andrea Stojadinov.

Pančevo je u subotu 15. septembra bilo domaćin turnira "Malih šampiona" u tehničkoj organizaciji Akademije Jočić iz Starčeva.

Miroslav Jočić kaže da je na turniru bilo prisutno više od 200 takmičara iz 26 klubova iz Srbije i Bugarske.

Ovaj turnir organizujemo treću godinu za redom i kao što se može videti rastemo u svakom pogledu, kazao je Jočić.

Na turniru pored domaćina učešće je uzeo i DžK Jedinstvo iz Kačareva, a takmičari s teritorije Pančeva postigli su sledeće rezultate:

Andrijana Krtenić - DžK Jedinstvo
Nemanja Nišić  - DžK Jedinstvo koji je osvojio i pehar za Najboljeg takmičara turnira

Mihajlo Anđelović - DžK Jedinstvo

Sveukupni pobednik turnira je Akademija Jočić iz Starčeva, a drugo mesto je osvojila ekipa Trudbenik-Cortega iz Beograda

41747980 544436899321501 3127932052117127168 n

Na slici: Nemanja Nišić, DžK Jedinstvo koji je osvojio zlatnu medalju na turniru u Pančevu i pehar za najboljeg takmičara turnira (foto: M.S.)

U nedelju, 16. septembra Subotica je organizovala drugo kole Regionalne Eurolige, na kome su učestvovali DžK Jedinstvo iz Kačareva, DžK Dinamo i DžK Pančevo iz Pančeva.