ponedeljak, 9. jul 2018.  21:41h
Pročitano 283 puta

Tri medalje za atletičare Panonije

Atletski klub Panonija je nastupio sa četiri takmičara na 44. Tradicionalnoj trci oko Avale, održanoj u subotu, 7. jula, a osvojene su tri medalje.

Takmičari Atletskog kluba Panonije na Avali Takmičari Atletskog kluba Panonije na Avali AK Panonija

Prvi je nastupio predškolac Vuk Kićović i u trci mališana 2013. godište i mlađih na 100 m, osvojio zlatnu medalju koja je ujedno i prva u njegovoj karijeri.

U trci mlađih pionirki na 1000 m, Ana Dragojević je osvojila srebrnu medalju, dok je Anđela Kićović u istoj trci bila četvrta.

Na kraju je i Damjan Čikić u trci starijih pionira zadržao odlično treće mesto i tako osvojio bronzu u dosta jakoj konkurenciji.

Tradicionalnu trku oko Avale organizovali su Atletski klub "Veteran" i opština Voždovac. U trci je učestvovalo više od 300 atletičara od predškolaca do veterana od kojih je najstariji imao više od 90 godina.

Trasa trke je tradicionalno 1000 m što je i ujedno dužina kruga oko spomenika Neznanom junaku na Avali.

Takmičari Panonije sledeći nastup imaće u Beogradu na "Teslinoj trci" na 1856 m, što je ujedno i godina rođenja našeg najvećeg naučnika.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs