nedelja, 10. jun 2018.  22:15h
Pročitano 870 puta

Atletičarka Sanja Marić šampionka Vojvodine

Četvoro atletičara AK Tamiš iz Pančeva učestvovalo je 9. juna na Prvenstvu Vojvodine u atletici za starije pionire i pionirke u Novom Sadu, na stadionu “Karađorđe“.

Mlada atletičarka Tamiša, Sanja Marić u disciplini 600m osvojila je zlatnu medalju i titulu šampionke Vojvodine sa rezultatom od 1:40,27s   Mlada atletičarka Tamiša, Sanja Marić u disciplini 600m osvojila je zlatnu medalju i titulu šampionke Vojvodine sa rezultatom od 1:40,27s AK Tamiš

Mlada atletičarka Tamiša, Sanja Marić u disciplini 600m osvojila je zlatnu medalju i titulu šampionke Vojvodine sa rezultatom od 1:40,27s  što je ujedno njen novi lični rekord.

Sanja koja je mlađa pionirka (ulazno godište) je takmičila sa tri godine starijim atletičarkama od sebe ali je i pored toga ubedljivo trijumfovala sa čak 2 sekunde prednosti ispred drugoplasirane atletičarke. Sanja Marić (kategorisana atletičarka ASS-a) je ovom pobedom potvrdila svoju sjajnu formu jer je aktuelna šampionka Srbije na 600m u kategoriji U14 i šampionka Vojvodine u kategorijama U14 i U16 takođe na 600m, kaže njen trener Zoran Kocić.

Ostali atletičari i atletičarke AK Tamiš su takođe ostvarili svoje lične rekorde. U disciplini bacanje kugle Marina Balint i Štrkalj Lajči su uspešno prošle kvalifikacije i u finalu pomerile granice svojih ličnih rekorda.

U trci seniora VK (van konkurencije) Aleksandar Bošković je osvojio treće mesto u disciplini 300m.

Prvenstvo Vojvodine organizovao je Atletski savez Vojvodine. Na prvenstvu je učestvovalo 30 klubova sa više od 300 atletičara i atletičarki.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs/Z.K.