ponedeljak, 4. jun 2018.  22:57h
Pročitano 405 puta

Dve medalje za atletičare Tamiša na Prvenstvu Srbije

Atletičari Tamiša iz Pančeva nastupili su 2. i 3. juna na pojedinačnom Prvenstvu Srbije u atletici u kategoriji mlađih juniora, u Sremskoj Mitrovici.

Stefan Lazić i Jelena Vasiljević Stefan Lazić i Jelena Vasiljević AK Tamiš

Dvoje takmičara ovog kluba predvodio je trener Zoran Kocić, a osvojili su dve medalje.

U disciplini brzo hodanje u konkurenciji atletičarki na deonici od 2000 m, Jelena Vasiljević je osvojila bronzanu medalju. Konkurencija je u trci bila izuzetno jaka, Jelena je takmičila sa tri godine starijim atletičarkama od sebe, ali je i pored toga u izuzetno brzoj trci uspela da stigne do bronzane medalje sa rezultatom novog ličnog rekorda koji sada iznosi 10 minuta i 16 sekundi.

Stefan Lazić je osvojio srebrnu medalju na deonici od 3000 m u disciplini brzo hodanje.

Organizator je Atletski savez Srbije.

Nova iskušenja za Jelenu i Stefana dolaze za dva vikenda kada će se takmičiti na Prvenstvu Srbije za starije juniore, na duplo dužim distancama.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs