ponedeljak, 28. maj 2018.  10:08h
Pročitano 529 puta

Stefan Lazić osvojio je zlato u brzom hodanju

Atletski klub Tamiš iz Pančeva, predvođen trenerom Zoranom Kocićem, učestvovao je sa 4 atletičara, koji su prethodno ispunili norme za učešće, na pojedinačnom Prvenstvu Srbije za starije pionire.

Stefan Lazić osvojio je zlato u brzom hodanju Stefan Lazić osvojio je zlato u brzom hodanju AK Tamiš

Osvojena je jedna zlatna medalja.

Lazić Stefan je u trci na 1000 m brzo hodanje osvojio zlatnu medalju i titulu prvaka Srbije.

Stefan je od početka pa do kraja trke vodio sa velikom prednošću ispred ostalih atletičara i na najbolji mogući način dopunio svoju riznicu medalja sa državnih prvenstava, kazao je Zoran Kocić, trener.

Učinak ostalih atletičara i atletičarki AK Tamiš na Prvenstvu Srbije:

Jelena Vasiljević je u trci na 1000m osvojila peto mesto.
Lajči Strkalj je u bacanju diska osvojila 4 mesto.
Sanja Marić je u trci na 600m osvojila 4 mesto.

Svi atletičari AK Tamiš su ispunili očekivanja, jer su na Prvenstvu Srbije oborili svoje lične rekorde, kaže trener Kocić.

Takmičenje je održano na atletskom stadionu Vojne akademije 26. i 27. maja u Beogradu, u organizaciji Atletskog saveza Srbije, a nastupilo je 59 klubova za 500 atletičara.

Već narednog vikenda atletičare Tamiša očekuje Prvenstvo Srbije za mlađe juniore, na kojem će nastupiti dvoje atletičara.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs