subota, 12. maj 2018.  07:55h
Pročitano 908 puta

Košarkašice ŽKK Kris Kros na "Roda KUP" turniru u Bečeju

Košarkašice ŽKK Kris Kros iz Pančeva otputovale su jutros u Bečej, gde će učestvovati na šestom međunarodnom košarkaškom turniru „Roda kup 2018“ za devojčice i dečake.

Kadetkinje Kris Krosa Pančevo Kadetkinje Kris Krosa Pančevo KK Kris Kros

Trener ženskih selekcija KK Kris Krosa je Sava Živković.

Organizatori su najavili da ove godine na turniru učestvuju košarkaši i košarkašice iz Bosne i Hercegovine, Mađarske, Makedonije, Rumunije, Slovenije i brojnih klubova Srbije. Nastupiće više od 700 dece iz pedesetak klubova, koja će igrati u šest muških (od 2008. do 2002. godišta) i tri ženske, (od 2006. do 2002. godišta), uzrasne kategorije. 

Utakmice su počele da se igraju već juče, a svečano otvaranje zakazano je za danas. Turnir će otvoriti predsednik Košarkaškog saveza Novi Sad i bivši internacionalac Zlatko Bolić, a promoter turnira je eksreprezentativka Marina Marković, koja je nedavno sa klubom Gruner Stern Keltern osvojila titulu prvaka Nemačke.

Trodnevni turnir igraće se na terenima pod krovom SRC „Đorđe Predin Badža“ i fiskulturnim salama osnovnih škola „Zdravko Gložanski“ i „Sever Đurkić“ u Bečeju.

Organizator je obezbedio pehare i medalje za tri najuspešnije ekipe u svakoj od devet uzrasnih kategorija.

Raspored utakmica za devojčice uzrasta 2002:

W-2002

1.ZKK Kris Kros SRB
2.DATA Team SRB
3.ZKK Vrbas SRB
4.ZKK SirmiumBasket SRB
5.ZKK Pomurje SLO
6.Free

1st round, Friday,11.05.

17,30-19,00 OSC “Jedinstvo” Big hall: DATA Team - Pomurje
Saturday, 12.05. 11,30-12,45 Court 2: Sirmium - Vrbas
Free: Kris Žkk Kris Kros Pančevo 

2nd round, Saturday,12.05. SC “Mladost”

12,45-14,00 Court 2: Kris Kros – DATA Team
14,00-15,15 Court 2: Pomurje - Vrbas
Free: SirmiumBasket 

3rd round, Saturday,12.05. SC “Mladost”

18,00-19,15 Court 2: Sirmium - Pomurje
19,15-20,30 Court 2: Vrbas – Kris Kros
Free: DATA Team 

4th round, Sunday,13.05. SC “Mladost”

09,15-10,30 Court 2: DATA Team - Vrbas
09,15-10,30 Court 2: Kris Kros - Sirmium
Free: Pomurje 

5th round, Sunday,13.05. SC “Mladost”

13,00-14,15 Court 2: Pomurje – Kris Kros
13,00-14,15 Court 2: Sirmium – DATA Team
Free: Vrbas

Raspored utakmica za devojčice uzrasta 2006:

W-2006

Group A 

1.ZKK Kris Kros SRB 
2.ZKD Jezica SLO 
3.Kiss Lenke HUN

Group B

1.ZKK Sirmium SRB
2.ZKK Pomurje SLO
3.Szeged HUN

Friday,11.05.

16,00-17,15 OSC “Jedinstvo” Small hall: Jezica – Kiss Lenke
17,15-18,30 OSC “Jedinstvo” Small hall: Szeged - Pomurje

Saturday,12.05. SC “Mladost”

11,30-12,30 Court 3: Kris Kros - Jezica
12,30-13,30 Court 3: Srbobran - Pomurje
15,30-16,30 Court 3: Kiss Lenke – Kris Kros
16,30-17,30 Court 3: Srbobran – Szeged

Sunday,13.05. SC “Mladost”

08,00-09,15 For 5th place Court 3: 
______________ - _______________

10,30-11,40 For 3rd place Court 3: 
______________ - _______________

13,00-14,15 For 1st place Court 3: 
_______________ - ______________

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs
Ocenite ovaj članak:
(3 glasova)

Dodaj komentar



Saglasan sam sa pravilima komentarisanja navedenim u uslovima korišćenja!
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00