ponedeljak, 23. april 2018.  09:35h
Pročitano 386 puta

Četiri medalje za atletičare Panonije na takmičenju u Hrvatskoj

Šestoro takmičara Atletskog kluba Panonija iz Pančeva učestvovalo je u subotu, 21. aprila, na međunarodnom atletskom mitingu “Miting otvaranja sezone 2018” u Osijeku u Hrvatskoj i osvojili su 4 medalje.

Takmičari AK Panonija iz Pančeva Takmičari AK Panonija iz Pančeva AK Panonija

Takmičare je predvodio trener Saša Stojilović.

Hana Jaramaz je bila najbrža na 600 m u kategoriji atletskih škola i tako uzela prvo zlato na međunarodnim takmičenjima.

Ana Dragojević iako prva u svojoj grupi u ukupnom plasmanu je osvojila srebro na 600m u kategoriji mlađih pionirki, dok je  Anđela Kićović u istoj trci na cilj stigla osma a Katarina Njari uz lični rekord, četvrta u trci starijih pionirki na 600m.

Damjan Čikić je zablistao u trci kadeta osvojivši zlato na 600m uz novi lični rekord.

Mlađi junior Marko Stojilović je takođe osvojio srebro u bacanju koplja od 700 gr. sa ličnim rekordom od 43.30m.

Na istom takmičenju atletičarka iz Sente Adriana Vilagoš je u bacanju koplja postavila i svetski rekord u kategoriji pionira bacivši koplje na neverovatnih 59.69 m.

Na ovom takmičenju u Hrvatskoj učestvovalo je 13 klubova iz pet zemalja i oko 300 atletičara.

Sledeći nastup klub Panonija će imati sledećeg vikenda na međunarodnom "Prolećnom mitingu prijateljstva" u Sremskoj Mitrovici.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs