ponedeljak, 12. mart 2018.  13:57h
Pročitano 620 puta

Tri pehara za atletičare Panonije na Novosadskom krosu

Na Novosadskom krosu održanom juče u Novom Sadu Atletski klub Panonija iz Pančeva nastupio je sa troje takmičara i svi su osvojili po pehar za prvo mesto u svojim kategorijama.

Ana Dragojević, Damjan Čikić i Hana Jaramaz, takmičari AK Panonije iz Pančeva Ana Dragojević, Damjan Čikić i Hana Jaramaz, takmičari AK Panonije iz Pančeva AK Panonija

U kategoriji osnovnih škola u Novom Sadu na krosu nastupilo je više od 200 učenika osnovnih škola.

Hana Jaramaz iz Pančeva je osvojila 1. mesto i pehar na 400 m, dok su Ana Dragojević i Damjan Čikić osvojili zlato i pehare u trkama učenika 6. i 8. razreda na 800 m.

Tako su u veoma jakoj konkurenciji atletičari "Panonije" još jednom pokazali da dominiraju u ovoj atletskoj disciplini.

Ovaj događaj okuplja profesionalne trkače i rekreativce iz cele zemlje, ali i čitave porodice i ljubitelje prirode. Ove godine učestvovalo je 1.000 trkača iz Srbije, Hrvatske, BIH.

Glavna trka osmišljena je tako da se trči distanca od 10,5 kilometara, trka za sve od 4,5 kilometara, dok su deca istrčala staze od 100, 400 i 800 metara.

Sadašnji predsednik AK Panonija i bivši atletičar, Saša Stojilović, bio je promoter Novosadskog krosa – humanitarne trke “Trčim za dečji osmeh”, koja je organizovana po peti put, u Kameničkom parku.

Sredstva od startnine su namenjena deci bez roditeljskog staranja u Dečjem selu u Sremskoj Kamenici.

Starter glavne trke bio je promoter, Saša Stojilović, koji i danas drži rekord Vojvodine na 800 m star 32 godine.

Organizator ovog sportsko-humanitarnog događaja je atletičar Goran Vendlener u saradnji sa OAK Novi Sad i AK Vojvodina.

Sledeće takmičenje koje očekuje atletičare Panonije je "Kros Srema" 24. marta u Inđiji.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs