sreda, 14. februar 2018.  20:54h
Pročitano 787 puta

SEHA liga: Dinamo i Tatran igrali nerešeno u Pančevu

Rukometaši Dinama osvojili su važan bod u nastavku SEHA lige, jer su u današnjoj utakmici u Pančevu protiv slovačkog Tatran Prešova igrali nerešeno, 26:26.

Rukometaši Dinama u današnjoj utakmici u Pančevu protiv slovačkog Tatran Prešova igrali nerešeno, 26:26 Rukometaši Dinama u današnjoj utakmici u Pančevu protiv slovačkog Tatran Prešova igrali nerešeno, 26:26 SEHA league

Nakon utakmice, na konferenciji za novinare Mihal Kasal, trener RK Tatran Prešova čestitao je rukometašima Dinama na osvojenom bodu.

Nije ovo bio naš idealan nastup. U drugom poluvremenu nam je pala koncentracija i napravili smo mnogo grešaka, ocenio je on.

I Slavko Goluža, igrač Tatran Prešova je čestitao Pančevcima na dobroj utakmici i zahvalio se na gostoprimstvu.

Mi smo u situaciji da igramo utakmice, a ne treniramo. Takav je raspored. U Pančevo smo došli direktno iz Danske. Ali ne želim da umanjim uspeh Dinama. U ključnim momentima nismo uspeli da prelomimo utakmicu. Ipak, u ovakvoj situaciji mi izvlačimo maksimum, rekao je Goluža.

KZN DINAMO TATRAN NAKON UTAKMICE

Ivan Petković, trener Dinama podsetio je da je pred utakmicu rekao da u Pančevo dolazi dobra ekipa koja je sjajno vođena ove sezone.

Naša šansa je bila njihov umor i povreda Butovca, najboljeg strelca SEHA lige. Bod je najpravedniji. Ovo je i nagrada za naš rad. Pripremamo se dobro. Čeka nas finale Kupa Vojvodine. Čestitam mojim momcima, bili su hrabri, nisu padali. Napravili smo tehničke greške, ali to je normalno, jer mi smo debitanti u ovoj ligi. Idemo dalje. Tatranu želim sve najbolje u EHF kupu i SEHA ligi, rekao je Petković.

Igrač Dinama Stefan Šaponjić iskoristio je priliku da se zahvali gostima na korektnoj igri.

Hvala i publici koja je i ovoga puta bila uz nas, a hvala i saigračima na prikazanom karakteru, pogotovo u poslednjih deset minuta. Nije alibi, ali mnogo nam nedostaju četiri povređena igrača. Idemo dalje. Ovo je sjajna uvertira za ono što nas čeka, smatra Šaponjić.

4 1 original

Iako debitanti, rukometaši Dinama su ipak prijatno iznenađenje u SEHA ligi, jer uspevaju da pokažu dobre minute u svakoj utakmici ali i da osvoje poneki bod. Posle 14 odigranih utakmica i dalje su na pretposlednjem mestu s osam osvojenih bodova, ispred novosadske Vojvodine. U nastavku takmičenja Pančevce čeka gostovanje ekipi Celje u Sloveniji 28. februara.

Pre toga igrače Dinama očekuje odbrana prošlogodišnje šampionske titule Kupa Vojvodine, a u finalu, 21. februara, igraće utakmicu protiv Vojvodine iz Novog Sada.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs/M.D.