nedelja, 11. februar 2018.  15:20h
Pročitano 736 puta

SEHA liga: Meškov Brest pobedio RK Dinamo

Utakmica 13. kola regionalne SEHA lige u Pančevu završena je pobedom Meškov Bresta nad ekipom domaćeg Dinama, rezultatom 26:33.

Utakmica 13. kola regionalne SEHA lige u Pančevu završena je pobedom Meškov Bresta nad ekipom domaćeg Dinama Utakmica 13. kola regionalne SEHA lige u Pančevu završena je pobedom Meškov Bresta nad ekipom domaćeg Dinama SEHA league

Pančevci su se držali početnih 35 minuta do rezultata 18:20, potom su gosti iz Bresta serijom 3:0 došli do pet golova prednosti (23:18), a potom su razliku bez mnogo muke održali do kraja, čak je i uvećali.

Sergej Bebeško, trener Meškov Bresta na konferenciji za novinare nakon utakmice rekao je da su znali kako Dinamo igra, jer smuse susreli s njima već jednom na svom terenu.

Glavno je da smo pobedili. Igrali smo odbranu 5-1 i 6-0 što nam je pomoglo. Igrači su se malo pokoškali, ali to je normalno za rukometnu igru. Mislim da smo zasluženo pobedili, smatra Bebeško.

Vid Poteko, igrač Meškov Bresta smatra da su njegovi saigrači u prvom poluvremenu igrali dosta mekano, ali su u drugom poluvremenu odigrali čvrsto i takođe misli da su zasluženo pobedili.

0 meskov i dinam u pancevu

Ivan Petković, trener Dinama ocenio je da su njegovi igrači dobro odigrali 35 minuta, čak sasvim dobro.

Njihova zona 6-0 je presudila. Mi smo danas igrali bez pet igrača, ne kažem to kao alibi, ali mislim da smo bili kompletni, imali bismo još više dobrih minuta. Moji momci su, što se tiče želje i borbe, opravdali očekivanja. Onih 16 koji su izašli na teren dali su sve od sebe i nemam šta da im zamerim, kazao je Petković.

dinamo 2 milan mirkvic

Milan Mirković, igrač Dinama smatra da su igrači Meškova dokazali da su kvalitetniji.

Čestitam i mojoj ekipi, borili smo se, ali, očigledno da to nije bilo dovoljno. Nadam se da će u budućnosti biti bolje, kazao je Mirković.

SEHA liga se nastavlja, i Pančevci će već za tri dana, ponovo u Pančevu, igrati narednu utakmicu. U sredu, 14. februara u 17 časova u Hali sportova ugostiće ekipe Tatran Prešova iz Slovačke.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs/M.D.