subota, 10. februar 2018.  22:02h
Pročitano 720 puta

Marija Mrkela šampionka u trci na 600 metara

Marija Mrkela, takmičarka atletskog kluba Dinamo iz Pančeva šampionka je Srbije u dvorani na 600 m u konkurenciji starijih pionirki.

Atletičarka Dinama Marija Mrkela 600 metara je pretrčala za 1:39,33 i osvojila zlatnu medalju Atletičarka Dinama Marija Mrkela 600 metara je pretrčala za 1:39,33 i osvojila zlatnu medalju AK Dinamo

Ona je ovu deonicu pretrčala u vremenu 1:39,33 a nadmetala se u konkurenciji sa dve godine starijim takmičarkama.

Atletski klub Dinamo nastupio je sa četvoro svojih atletičara Prvenstvu Srbije u kategoriji starijih pionira i pionirki (uzrast do 15 godina), održanom danas u Atletskoj dvorani u Beogradu.

Aleksa Živanov nastupio je u disciplinama skok u dalj i 300 m, Anastasija Mrkela u trci na 300 m, Strahinja Stevšić u trci na 800 m i Marija Mrkela u trci na 600 m.

U trci na 600m Marija Mrkela sjajnom trkom uspela je da se domogne zlatne medalje i postane prvakinja Srbije. Ono što rezultatu daje još veću vrednost je to da je Marija nastupala u konkurenciji sa dve godine starijim takmičarkama. Njen rezultat na 600 m iznosi 1:39,33 min, što predstavlja fantastično vreme i ovim rezultatom je izbila na vodeću poziciji među pionirkama na ovoj disciplini.

marija mrkela 10 2 na postolju

Sjajno je istrčala celu trku. Od početka do kraja trke bila je hrabra, odlično je startovala, zauzela dobru poziciju i fantastičnom završnicom trke i finišom uspela da se domogne zlatne medalje, kazao je Filip Vlajić.

Takmičare su predvodili treneri prof. Ljupčo Cvetkovski i Filip Vlajić.

Narednog vikenda održaće se Prvenstvo Srbije za mlađe pionire gde će AK Dinamo takođe imati predstavnike. Nadamo se da će Marija osvojiti još jednu zlatnu i tako postati dvostruka šampionka Srbije.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs