utorak, 5. decembar 2017.  21:26h
Pročitano 356 puta

SEHA liga: Dinamo protiv Nexea nerešeno 25:25 (VIDEO)

Utakmica 9. kola regionalne SEHA lige za rukometaše između Dinama i ekipe Nexe večeras u Pančevu završena je nerešeno 25:25.

RK Dinamo upisao bod nakon susreta s ekipom Nexe i nerešenim rezultatom 25:25 RK Dinamo upisao bod nakon susreta s ekipom Nexe i nerešenim rezultatom 25:25 SEHA league

U poslednjoj sekundi igrači Dinama uspeli su da izjednače rezultat protiv vicešampiona Hrvatske i upišu bod.

Obe ekipe su odigrale dobru utakmicu, smenjivale su se u vođstvu, ali se videlo da izabranici Ivana Petkovića imaju inicijativu da prvi put ove sezone pobede pred svojom publikom.

Pančevci su imali prednost do deset minuta pred kraj, ali su ostali bez snage, pa su gosti uspeli da poravnaju. U uzbudljivoj završnici oba tima mogla su do pobede, ali su se golmani isticali svojim sjajnim odbranama za konačnih 25:25.

0 nexe kzn svi

Na konferenciji za novinare nakon utakmice Hrvoje Horvat, trener RK Nexe-a je izjavio da je njegova ekipa osvojila nezasluženi bod.

Nezasluženi bod, nismo trebali ni taj jedan uzeti. Pokazalo se šta je psihologija u sportu. Nismo imali taj ratnički pristup. Imamo mladu ekipu, lako se poremete i nešto nije štimalo. A Pančevcima čestitam na dobroj utakmici, kazao je Horvat.

Marko Buvinić, igrač Nexea kazao je da njegov tim večeras nije bio pravi.

Nismo bili pravi. Puno smo oscilirali, a domaći ni su to iskoristili. Čestitam Dinamu na fer i korektnoj igri, kazao je Buvinić.

0 nexe kzn ivan petkovic

Ivan Petković, trener RK Dinamo izrazio je radost što su njegovi momci dobro igrali.

Dobro smo igrali 35 do 40 minuta. To me raduje. Zaslužili smo bod priostupom ovoj utakmici. Iskusniji je Nexe tim, duže igraju SEHA ligu i to je presudilo. Dobro smo odigrali prvo poluvreme, a u drugom nisam zadovoljan napadom, kazao je Petković.

nexe kzn jovan stojanovic

Jovan Stojanović, igrač Dinama naglasio je da su on i njegovi saigrači dobro igrali u odbrani u prvom poluvremenu.

Dobro smo igrali u odbrani u prvom poluvremenu. U drugom delu falilo je snage a taktički, sedam na šest je presudno uticalo da Nexe odigra dobro u finišu, kazao je on.