ponedeljak, 30. oktobar 2017.  07:13h
Pročitano 435 puta

Streljaštvo: Liga pionira, kadeta i mlađih juniora Vojvodine održana u Pančevu

Marija Aleksić iz Pančeva osvojila je prvo mesto među kadetkinjama, a treće među mlađim juniorkama, dok je ekipa mlađih juniorki Pančeva osvojila drugo mesto u prvom kolu Lige pionira, kadeta i mlađih juniora Vojvodine održanom ovog vikenda u našem gradu.

Na ovom takmičenju učestvovalo je 150 takmičara iz 17 klubova iz cele Vojvodine Na ovom takmičenju učestvovalo je 150 takmičara iz 17 klubova iz cele Vojvodine SD Pančevo 1813

Na ovom takmičenju učestvovalo je 150 takmičara iz 17 klubova iz cele Vojvodine.

Podmlađeni sudijski kadar Streljačke družine ''Pančevo 1813'' je uspešno sproveo celo takmičenje od 8 do 18 časova, u vazdušnoj streljani sa 22 mesta u dva nivoa, a ostvareni su i odlični rezultati u svim disciplinama.

0 marija aleksic streljastvo

Na slici: Marija Aleksić

Od pančevačkih takmičara, najuspešnija je bila Marija Aleksić koja je sa 385 krugova iz vazdušne puške, osvojila prvo mesto u kategoriji kadetkinja, a treće mesto u kategoriji mlađih juniorki. Ona je predvodila je i pančevačku ekipu mlađih juniorki, koje su osvojile drugo mesto sa 1119 krugova, uz pomoć Anastasie Grujoski (358) i Ivane Vislavski koja je sa 376 krugova sedma.

Devojke su osvojile važne bodove za Finale lige Vojvodine koje će biti sprovedeno u martu naredne godine.

Bodove su osvojili i Aleksandar Pavlović koji je sa 561 krugom osvojio peto mesto u kategoriji mlađih juniora, Teodora Kondić koja je četvrta pionirka sa 175 krugova i ekipa pionirki koja je osvojila šesto mesto uz pomoć debitantkinja Ive Rakonjac i Anamarije Petrov.

U toku novembra pioniri će gostovati na dva kola Lige Vojvodine, u Staroj Pazovi i Inđiji, a za mlađe juniore naredno kolo biće organizovano u Vrbasu početkom decembra.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs/S.V.