utorak, 26. septembar 2017.  20:57h
Pročitano 337 puta

Petnaest medalja u poslednjoj trci sezone za triatlonce iz Pančeva

Na Adi Ciganliji je u nedelju, 24. septembra organizovana poslednja trka u takmičarskoj sezoni 2017. godine.

Na Adi Ciganliji je u nedelju, 24. septembra organizovana poslednja trka u takmičarskoj sezoni 2017. godine Na Adi Ciganliji je u nedelju, 24. septembra organizovana poslednja trka u takmičarskoj sezoni 2017. godine TKT

Održane su dve trke, 9. Bg akvatlon za mlađe kategorije i glavna trka dana, otvoreno prvenstvo države u dugom triatlonu, a Pančevci su se okitili s 15 medalja.

Na 9. Bg akvatlonu Triatlon klub Tamiš imao je jedanaest predstavnika koji su se u Pančevo vratili sa osam medalja.

21985613 10210838228215281 431350040 o 1

U glavnoj trci dana, otvorenom prvenstvu u dugom triatlonu 1.9 km plivanja-90km bajka-21,1km trčanja, na kojoj je nastupilo više od 150 takmičara iz Srbije, Hrvatske, Makedonije, Češke, Švedske, Austrije i Švajcarske predstavljalo nas je devet takmičara koji su uspeli da osvoje sedam medalja.

Najsjajnije odličje, zlatnu medalju i naziv prvakinje države, osvojila je Vida Medić, ostvareno vreme na trci 05:00:19. Još jedna u nizu titula državne prvakinje za nju u sezoni 2017. Pored toga Vida je osvojila i drugo mesto u apsolutnom plasmanu među damama iza Maje Urban iz Hrvatske. Pored nje medalju u ženskoj konkurenciji osvojila je i Jelena Lasković Janković koja je trku završila kao treća u državi, a kao peta u apsolutnom plasmanu žena.

Kod muškaraca iz TK Tamiš najuspešniji je bio Marjan Lukić, ostvareno vreme na trci 04:34:29  koji je osvojio treće mesto u Srbiji a šesto mesto u apsolutnoj konkurenciji. On je takođe osvojio i srebrno odličje u svojoj starosnoj kategoriji, takmičari od 40 do 44 godine iza Dejana Patrčevića iz Hrvatske inače apsolutnog pobednika ove trke. Pored njega medalje su osvojili i Nenad Bogar drugo mesto AG 35-39 i Filip Rudakovič drugo mesto AG 30-34.

21985773 10155313381428813 1647227901 o

Sjajan nastup na trci koja se organizaciono i po masovnosti izdvaja od svih drugih trka organizovanih u Srbiji.

Za takmičare Triatlon kluba Tamiš kreće period lakših treninga i kratkog odmora a poslednji nastup u ovoj godini imaće Vladimir Savić 14. oktobra kada će se takmičiti na Svetskom prvenstvu u full Ironman distanci (3.8km plivanja-180km bajk- 42.2km trčanja) u mestu Kona na Havajima.