utorak, 19. septembar 2017.  11:47h
Pročitano 975 puta

Šest medalja za AK Dinamo na mitingu „17. Open Novog Sada“

Na tradicionalnom pionirskom atletskom mitingu, 17. Open Novog Sada održan 14. septembra, koji već godinama okuplja veliki broj učesnika, Atletski klub „Dinamo“ iz Pančeva nastupio je sa 16 atletičara pionirskog uzrasta.

Takmičari AK „Dinamo“ osvojili su šest medalja na mitingu u Novom Sadu Takmičari AK „Dinamo“ osvojili su šest medalja na mitingu u Novom Sadu AK Dinamo

Takmičari AK „Dinamo“ osvojili su šest medalja.

U konkurenciji mlađih pionira, odnosno mlađih pionirki, zlatne medalje osvojili su Strahinja Stevšić i Marija Mrkela u trkama na 600 m.

21875715 10210413033457952 1169572544 o

U trci dečaka rođenih 2006. Ognjen Topić na istoj distanci takođe je osvojio zlatnu medalju.

U trci starijih pionira na 300 m Aleksa Živanov osvojio je srebrnu medalju, dok je u istoj uzrastnoj kategoriji i disciplini Anastasija Mrkela takođe osvojila srebro.

Jelena Vićentić osvojila je bronzanu medalju u disciplini bacanje kugle.

21886796 10210413033497953 527203924 o

U svojim disciplinama sjajni su bili i ostali predstavnici kluba: Teodora Kolarić, Bojana Jakšić, Anđela Broščanc, Marta Stančić, Jovana Vićentić, Lana Anđelovski, Dušica Stojanović, Aleksa Dojčinović, kao i najmlađi predstavnici kluba Danica Vojvodić i Aleksa Vujić.

21886838 10210413033537954 1016180446 o

Predstojećeg vikenda održava se prvenstvo Srbije u konkurenciji mlađih pionira i pionirki u gradu Kruševcu. Po rečima trenera Ljupčeta Cvetkoskog i Filipa Vlajića, najviše se očekuje od Strahinje Stevšića i Marije Mrkele. Oni su favoriti za najviši plasman i verujemo da će ispuniti očekivanja.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs/F.V.