ponedeljak, 4. septembar 2017.  12:12h
Pročitano 586 puta

Atletičari Dinama nastupili na tri takmičenja za vikend

U Novom Sadu, u subotu i nedelju, održana su tri atletska takmičenja, na kojima je Atletski klub Dinamo iz Pančeva imao svoje predstavnike.

Marija Mrkela je osvojila srebrnu medalju u trci na 300 m Marija Mrkela je osvojila srebrnu medalju u trci na 300 m AK Dinamo

U subotu, 2. septembra je održano prvenstvo Vojvodine za  pionire i pionirke i ekipno prvenstvo Srbije za juniore i juniorke, dok je u nedelju održano ekipno prvenstvo Srbije za pionire i pionirke.

Na prvenstvu Vojvodine za pionire i pionirke nastupili su Marija Mrkela i Strahinja Stevšić. Marija Mrkela je osvojila srebrnu medalju u trci na 300 m, dok je Strahinja Stevšić trijumfovao u trci pionira na 800 m.

21396956 10210318071483962 1970414365 n

Trener Filip Vlajić zadovoljan je njihovim nastupom.

Oboje su istaknuti takmičari u svojoj generaciji i ove godine su osvajali medalje na državnom prvenstvu u dvorani. Marija je učestovovala na 300 m što nije njena glavna disciplina. Nedavno se vratila sa odmora i njena forma biće na vrhuncu na državnom prvenstvu za mlađe pionirke na 600 m. Strahinja je bio odličan u trci na 800 m gde je od početka bio na čelu trke i završio svoju disciplinu odličnim rezultatom 2:14 min, kaže Filip Vlajić.

Ekipno prvenstvo Srbije za juniore i juniorke nije održano do kraja zbog loših vremenskih prilika, tako da je organizator odložio takmičenje za neki od predstojećih vikenda. Na ekipnom prvenstvu Srbije za pionire i pionirke atletski klub „Dinamo“ zauzeo je 7. mesto. Najuspešnija takmičarka AK „Dinama“ bila je Miona Brkić, pulenka trenera Slobodana Marinkova, koja je u trci na 1.500 m osvojila treće mesto.

Zadovoljni smo nastupom naših atletičara na takmičenjima koja su nam prethodila. Kada je reč o ekipnim prvenstvima, neophodno je da svaki klub koji učestvuje na takvom tipu takmičenja ima predstavnike u svim atletskim disciplinama. Poznata Vam je činjenica da trenutno u Pančevu nema uslova za razvoj tehničkih atletskih disciplina (skokovi i bacanja), tako da očekivanja naših predstavnika u tim discilinama nisu bila velika i važno nam je bilo da rezultatski odrade disciplinu u granicama svojih mogućnosti. Shodno tome nismo mogli da očekujemo neki visok plasman, ali nam je drago da su neki od naših takmičara imali prilike da se oprobaju po prvi put u nekim skakačkim i bacačkim disciplinama kako u juniorskoj tako i u pionirskoj kategoriji, kaže Vlajić.

Takmičare su na ovim nadmetanjima predvodili potpredsednik kluba Zoran Božanić i treneri Slobodan Marinkov i Filip Vlajić.