ponedeljak, 17. april 2017.  20:24h
Pročitano 3545 puta

Četvrta uzastopna titula prvaka države za Iliju Serafimovića

U Kragujevcu je u četvrtak, 13. aprila održano 11. Kadetsko prvenstvo Srbije u rešavanju šahovskih problema.

Ilija Serafimović (12) iz Pančeva osvojio je titulu državnog prvaka u rešavanju šahovskih problema Ilija Serafimović (12) iz Pančeva osvojio je titulu državnog prvaka u rešavanju šahovskih problema D.S.

Nastupilo je 67 takmičara koji su se nadmetali u uzrasnim grupama do 10, 14, i 18 godina.

Naš dvanaestogodišnji sugrađanin Ilija Serafimović, učenik 6. razreda OŠ „Miroslav Antić“ ponovo je zablistao i osvojio titulu državnog prvaka u kategoriji do četrnaest godina. Do prvog mesta došao je na ubedljiv način jer je jedini u svojoj grupi rešio sve zadate probleme, za 101 minut od 120 mogućih.

Ovim rezultatom mladi Serafimović je odbranio titulu osvojenu prošle godine i ostvario jedinstven podvig postavši četvrti put uzastopno prvak Srbije u rešavanju šahovskih problema. Do prvog zlata došao je 2014. godine u kategoriji do 10 godina, dok je naredna tri osvajao u grupi do 14 godina.

Danas, na zatvaranju Prvenstva, najboljima su uručene nagrade.

0 nikola serafimovic pehar 2017 kg

Prvo naredno iskušenje Iliju čeka krajem maja, kada će nastupiti na 12. Beogradskom festivalu problemskog šaha koji okuplja najbolje svetske problemiste a odmah zatim sledi 4. Otvoreno prvenstvo Izraela, gde će braniti titulu osvojenu prošle godine u juniorskoj konkurenciji.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs/S.D.