nedelja, 19. mart 2017.  22:11h
Pročitano 367 puta

Održan Sedmi Juniorski Kup "Pančevo 2017"

Sedmi Juniorski Kup “Pančevo 2017” održan je danas u Pančevu, u fiskulturnoj sali Osnovne škole “Jovan Jovanović Zmaj”.

Na sedmom Juniorskom Kupu “Pančevo 2017” u Pančevu učestvovalo je više od 85 igrača Na sedmom Juniorskom Kupu “Pančevo 2017” u Pančevu učestvovalo je više od 85 igrača BK Pančevo

Učestvovalo je više od 85 igrača što je rekordan broj učesnika na ovom turniru.

Pored redovnih kategorija takmičenja na juniorskim kupovima, po prvi put odigrana je i U9 kategorija u disciplini singl.

Badminton klub “Pančevo” nastupio je sa 13 igrača, a osvojili su 10 medalja (jedna zlatna,dve srebrne i sedam bronzanih).

Medalje su osvojili:

MD U13 – Vlad Dehelean i Uglješa Mihajlović BK CL –  bronzana medalja
ŽD U13 – Anđela Vitman i Natalija Boharević – zlatna medalja
MD U17 – Mihajlo Borka/Aleksandar Vitman i Stefan Mijatović/Boris Kuruc – bronzane medalje
ŽD U17 – Anđela Vitman i Sanja Perić – bronzana medalja
MS U11 – Vlad Dehelean – zlatna medalja
ŽS U13 – Anđela Vitman, srebrna medalja i Natalija Boharević, bronzana medalja
ŽS U15 – Sanja Perić, bronzana medalja
MS U17- Mihajlo Borka, bronzana medalja

Takmičari Badminton kluba Dinamo bili su izuzetno uspešni i osvojili su 5 medalja.

Boško Jakovljević debitovao je na nacionalnim juniorskim turnirima u kategoriji dečaka ispod 9 godina osvojivši srebrnu medalju.

Marija Samardžija i Mihajilo Vig su u kategoriji ispod 13 godina osvojili bronzane medalje, a Vanja Bokan bio je na korak do osvajanja medalje i uprkos pobedom nad osvajačem bronzane medalje, zbog slabije set razlike ostao je bez plasmana u polufinalu.

U kategoriji dublova ispod 13 godina, Nađa Popović i Marija Samardžija osvojile su srebrnu, a Katarina Vig i Anastasija Mirković bronzanu medalju.

Vrlo smo zadovoljni kako je turnir protekao. Sve je bilo u najboljem redu. Ponovo smo se pokazali kao jako dobri organizatori jednog ovakvog masovnog događaja, izjavio je predsednik BK “Pančevo”, Ivan Kovačević.

Organizator je bio Badminton klub Pančevo uz podršku Badminton Saveza Srbije.

Sedmi juniorski kup “Pančevo 2017” oborio je rekord po broju učesnika, a najviše medalja osvojili su članovi BK Zmajevi iz Kruševca.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs