ponedeljak, 12. decembar 2016.  22:20h
Pročitano 364 puta

Badminton: medalje za pančevačke klubove

Badminton klub “Pančevo” nastupio je sa 11 igrača na Juniorskom kupu “Kruševac 2016” održanom juče u Kruševcu, a nastupili su i igrači Badminton kluba Dinamo.

Devojčice U13 -Zlatna medalja Sanja Perić, bronzana medalja Natalija Boharević Devojčice U13 -Zlatna medalja Sanja Perić, bronzana medalja Natalija Boharević BK Pančevo

Naši Pančevci, pored domaćina, bili su najbrojniji na turniru, a imali smo predstavnike u svim kategorijama.

Pančevci iz BK Pančevo su osvojili deset medalja na ovom turniru.

Osvojene su sledeće medalje:

Devojčice U11 - Srebrna medalja  Miona Filipović, bronzana medalja Maša Aleksić.
Devojčice U13 - Zlatna medalja Sanja Perić, bronzana medalja Natalija Boharević
Dečaci U15 – Bronzana medalja Stefan Mijatović
Dečaci U17 – Bronzana medalja Mihajlo Borka
Dečaci  U13 dubl - Bronzana medalja Viktor Burjan/Nikola Borka
Devojčice U13 dubl – Srebrna medalja Natalija Boharević/Maša Aleksić, bronzana medalja Miona Filipović/Čarna Popović (BK CL)
Dečaci U17 dubl – Srebrna medalja Stefan Mijatović/Matija Cupara ( BK ZM)

bk pancevo u krusevcu

I BK "Dinamu" medalje

Badminton klub Dinamo iz Pančeva na turniru su predstavljali Mihajilo Vig i Marija Samardžija.

U kategoriji devojčica ispod 11 godina, Marija Samardžija osvojila je prvo mesto i zlatnu medalju i tako završila savršenu sezonu u 2016. godinu. Naime, nakon osvajanja titula na kupovima Pančeva, Vršca, Beograda, prvenstva Srbije i Vojvodine, dodala je svojoj kolekciji i titulu iz Kruševca.

Mihajilo Vig je u kategoriji dečaka ispod 11 godina, nakon izuzetno uzbudljivog finalnog meča, osvojio drugo mesto i srebrnu medalju.