ponedeljak, 24. oktobar 2016.  16:06h
Pročitano 255 puta

Pregršt medalja za igrače oba pančevačka badminton kluba

Juniorski kup Vršca u badmintonu održan je u dane vikenda u sali Hemijsko-medicinske škole u tom gradu, a turnir je okupio više od 70 igrača uzrastnih kategorija U11, U13, U15 i U17.

grupna fotografija osvajača medalja s turnira u Vršcu grupna fotografija osvajača medalja s turnira u Vršcu BK

Badminton klub “Pančevo” nastupio je sa 12 igrača, a i Badminton klub “Dinamo” iz Pančeva imao je više svojih predstavnika na ovom takmičenju.

Predstavnici Badminton kluba "Dinamo" potvrdili su da su najbolji u Srbiji u kategoriji ispod 11 godina.

Marija Samardžija je nakon naslova prvakinje Srbije, prvakinje Vojvodine i osvajačice Trofeja Beograda osvojila zlatnu medalju i u Vršcu.

DSC 7364

Mihajilo Vig je osvojio srebrnu medalju nakon izuzetno neizvesnog finalnog meča. Vanja Bokan je osvojio bronzanu medalju pobedivši klupskog druga, Petra Radonića.

Dobre partije pružile su i Katarina Vig i Anastasija Mirković, kojoj je ovo bio prvi juniorski turnir na državnom nivou.

DSC 7367

Od 12 takmičara Badminton kluba “Pančevo” najuspešniji su bili:

U kategoriji devojčica U11, bronzane medalje osvojile su Maša Aleksić i Miona Filipović.

DSC 0586

Na slici: takmičari BK "Pančevo"

U kategoriji devojčica U13, Anđela Vitman osvojila je zlatnu medalju i postala šampion turnira dok je Sanja Perić osvojila srebrnu medalju.

Anđela se takmičila i u kategoriji devojčice U15 gde je uspela da osvoji bronzanu medalju.

U kategoriji dečaka U15 Stefan Mijatović osvojio je bronzanu medalju.

Organizator turnira bio je Badminton klub “Fanatik” iz Vršca.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs