ponedeljak, 25. jul 2022.  23:52h
Pročitano 128 puta

Pančevački strelci uspešni na Grand prix Novog Sada

Članovi Streljačke družine “Pančevo 1813” imali su izuzetno uspešan nastup na takmičenju Grand prix Novog Sada održanom minulog vikenda. Na ovom tradicionalnom međunarodnom takmičenju nastupili su takmičari iz 15 zemalja, a među njima i četiri takmičara Streljacke družine "Pančevo 1813".

Na Grand prix Novog Sada nastupilo je četvoro takmičara Streljačke družine "Pančevo 1813" Na Grand prix Novog Sada nastupilo je četvoro takmičara Streljačke družine "Pančevo 1813" SD Pančevo 1813

Aleksa Rakonjac je osvojio srebrnu medalju sa rezultatom od 622, 4 kruga vazdušnom puškom u kategoriji juniora, a u konkurenciji seniora je nastupio u finalu sa osme i završio na šestom mestu.

Malokalibarskom puškom,u trostavu juniora 3x20, Aleksa Rakonjac je zauzeo sedmo mesto sa 569 krugova.

Iva Rakonjac je osvojila bronzanu medalju sa 619,4 kruga vazdušnom puškom u kategoriji juniorki, a u konkurenciji seniorki je bila jedanaesta i vrlo blizu finala.

SD Pančevo 18113

U kategoriji juniora malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora PSI, Marko Ninković je osvojio zlatnu medalju sa 522, a Velimir Ninković je osvojio bronzanu medalju sa 488 krugova, dok su u konkurenciji seniora zauzeli četvrto i šesto mesto.

Vazdušnim pištoljem Marko Ninković je sedmi junior sa 553 a sa 547 krugova, Velimir je deveti junior.

Autor:  Pančevo MOJKraj/S.V.