nedelja, 21. novembar 2021.  21:15h
Pročitano 157 puta

Karatisti Srbije vicešampioni sveta u borbama ekipno

Reprezentativci Srbije u karateu osvojili su srebrnu medalju u timskoj konkurenciji u borbama na šampionatu Sveta u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Reprezentacija Srbije u karateu u Dubaiju Reprezentacija Srbije u karateu u Dubaiju World Karate Federation

Srbiju su predstavljali Pančevci Slobodan Bitević, kapiten, Đorđe Salapura i Predrag Stojadinov, direktor Karate federacije Srbije, kao i Vladimir Brezančić, Stefan Joksić, Ljubiša Marić, Đorđe Tešanović i Bogdan Trikoš.

U finalnom susretu reprezentativci Srbije izgubili su od ekipe Italije sa 3:0 i zauzeli drugo mesto.

pančevci na karate šampionatu

Na slici: Đorđe Salapura, Predrag Stojadinov i Slobodan Bitević (foto: Sportski savez Pančevo)

Na putu do finala tim Srbije u borbama ekipno je pobedio ekipu Švajcarske sa 3:0, ekipu Severne Makedonije sa 3:1, ekipu Azerbejdžana sa 3:1 i ekipu Uzbekistana sa 3:2.

Na ovom svetskom prvenstvu nastupili su takmičari iz 105 zemalja. Reprezentacija Srbije je u generalnom plasmanu zauzela visoko šesto mesto iza (1) Japana, (2) Egipta, (3) Španije, (4) Italije i (5) Francuske.

Svetsko prvenstvo za seniore održano je u Dubaiju, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, od 16. do 21. novembra.

Autor:  Pančevo MOJKraj