sreda, 21. jul 2021.  10:59h
Pročitano 241 puta

Juniori Streljačke družine Pančevo „1813“ prvaci Srbije pištoljem

U Novom Sadu je za vikend održano Prvenstvo Srbije malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora - PSI, na kojem je veoma uspešno nastupila mlada ekipa juniora Streljačke družine ''Pančevo 1813''.

Ekipa juniora pištoljem osvojila je prvo mesto na Prvenstvu Srbije Ekipa juniora pištoljem osvojila je prvo mesto na Prvenstvu Srbije SD Pančevo 1813

Oni su ubedljivo osvojili prvo mesto ispred strelaca Akademca i Policajca iz Beograda i sve tri medalje.

Marko Ninković je osvojio zlatnu medalju sa 503 kruga, Velimir Ninković srebrnu medalju sa 498, a bronzanu medalju je osvojio Stefan Kešišjan sa 493 kruga. Time su pančevački pištoljaši zaokružili veoma uspešnu sezonu vazdušnim i malokalibarskim pištoljem.

IMG cb4627caccce601e968e90a8fd489b74 V 1

Prvenstvo Srbije, trostav vazdušnom puškom za kadetkinje

Na Prvenstvu Srbije po B programu za kadetkinje u trostavu 3 x 20 dijabola vazdušnom puškom, održanom za vikend u Novom Sadu, nastupile su dve kadetkinje iz Streljačke družine ''Pančevo 1813''. Teodora Kondić je osvojila šesto mesto sa 581, a sa 576 krugova Iva Rakonjac je jedanaesta u jakoj konkurenciji kadetkinja.

Prvenstvo Srbije po A programu u trostavu 3 x 40 metaka malokalibarskom puškom za juniore

U Novom Sadu je za vikend održano i Prvenstvo Srbije u trostavu 3 x 40 metaka (klečeći, ležeći i stojeći stav) malokalibarskom puškom za juniore, na kojem je nastupilo troje takmičara Streljačke družine ''Pančevo 1813''. Aleksa Rakonjac je osvojio šesto mesto sa 1.133 kruga u osnovnom meču, a u finalu osam najboljih juniora je takođe bio šesti. Uspešno su debitovale u konkurenciji juniorki i pančevačke kadetkinje Iva Rakonjac sa 1.092 i Teodora Kondić sa 1.081 krugova.

Sledi pauza do septembra za sve takmičare Streljačke družine „Pančevo 1813“, kaže Siniša Veljković, sportski direktor Družine.

Autor:  Pančevo MOJKraj/S.V.