nedelja, 14. jun 2020.  22:25h
Pročitano 200 puta

Atletika: juniori Dinama osvojili dve zlatne i jednu bronzanu medalju

Na Otvorenom prvenstvu Beograda za juniore, održanom danas na Vojnoj akademiji, takmičari atletskog kluba Dinamo iz Pančeva osvojio je tri medalje.

Sa Otvorenog prvenstva Beograda za juniore Sa Otvorenog prvenstva Beograda za juniore AK Dinamo

AK „Dinamo“ na takmičenju je nastupio sa jednim delom svoje ekipe odnosno bez osvajača medalja sa prethodnog takmičenja. I pored toga osvojene su dve zlatne i jedna bronzana medalja.

Zlatnu medalju osvojio je Aleksa Živanov u bacanju koplja hicem od 48,80m.

Aleksa je mlađi junior, a na ovom juniorskom takmičenju bacao je koplje veće težine, ali je pokazao da je trenutno najbolji bacač u Srbiji. Svoju dominaciju je potvrdio osvajanjem zlatne medalje i u bacanju kugle bacivši je 11m. Aleksa se nalazi u intenzivnim pripremama za Prvenstvo Balkana, kao i za Prvenstvo Evrope sledeće godine, izjavio je trener prof. Ljupčo Cvetkoski.

Treću medalju osvojila je Anastasija Mrkela osvajanjem bronzane medalje na 400m rezultatom 1.00.44.

Za nekoliko stotih delova sekundi izgubila je trku, moramo reći svojom nepažnjom. Ona je u usponu forme i od nje se tek očekuju dobri rezultati. Uspešan nastup imali su i naši mlađi juniori u trci na 1500m istrčavši svoje lične rekorde, rekao je Cvetkoski.

Strahinja Stevšić osvojio je četvrto mesto rezultatom 4.26, a Andreja Božanić je šesto mesto rezultatom 4.45.

Autor:  Pančevo MOJKraj