Radnici Javno komunalnog preduzeća ,,Higijena“ u okviru ove akcije sakupljaće i odnositi kabasti otpad: stari nameštaj, belu tehniku, ambalažu, autolimariju, gume, baštensko smeće i sav drugi otpad, izuzev građevinskog šuta.
U prolećnu akciju odnošenja kabastog smeća uključeni su i Starčevo i Dolovo.
Raspored odnošenja kabastog smeća:
3. april - ponedeljak
U periodu od 3. do 28. aprila u vremenu od 7 do 15 časova, građani se mogu obratiti na telefone 327-010 i 310- 931 za sva potrebna obaveštenja oko akcije.
Mučenička, Teslina, Vuka Karadžića, Ignjata Barajevca, Kosovska, Štrosmajerova, Đure Jakšića, Nikole Đurkovića, Kej Radoja Dakića, Dositejeva, Bate Mihailovića, Naselje ,,Sodara“, “Solara“ Trg Slobode, Vojvode Radomira Putnika, Vojvode Petra Bojovića, Mite Topalovića, Petra Aračića, Trg Kralja Petra I, Vojvode Mišića, Njegoševa, Karađorđeva do Moše Pijade, Braće Jovanovića, Svetozara Miletića, Branka Radičevića, Braće Jovanovića 33-a, Z.J. Jovanovića, OŠ.“S. Jovanovića“, Tehnička škola „23maj“ OŠ,,J.Jovanović Zmaj“Gimnazija „Uroš Predić“
4. april - utorak
Miloša Trebinjca, Cara Dušana, Prvomajska, Cara Lazara, Maksima Gorkog, Žarka Zrenjanina, Naselje ,,Zelengora“, Nušićeva, Kraljevića Marka, Naselje Tip ,,Stanko“ ,,Pepeljara“; Vladimira Žestića, Petra Preradovića, Filipa Višnjića; Dr Kasapinovića, 6. Oktobra; Žarka Fogoroša, Branka Anovića, Takovska, OŠ ,,Branko Radičević“, OŠ. „Mara Mandić“ i SŠ.“ Nikola Tesla“.
5. april - sreda
Bavaništanski put i Stara Misa
6. april - četvrtak
Naselje “Tesla“, Oslobođenja, Lava Tolstoja, Milke Marković, Kneza Mihajla Obrenovića, Čumićeva, Josifa Marinkovića, Aksentije Maksimović, Dr Marije Prite, Petra Kočića, Radoja Domanovića, Graničarska, Pere Segedinca, Sterijina, Miloša Obrenovića, Stevana Šupljikca, Železnička Stanica «Predgrađe» OŠ. „Isidora Sekulić“ OŠ“ Đura Jakšić“
7. april - petak
Rad po pozivu građana i obilazak terena rađenog od 3. do 6. aprila.
10. april - ponedeljak
Karađorđeva, od Moše Pijade do Knićaninove; Tanaska Rajića, Knićaninova, Svetozara Šemića, Jove Bezuljevića, Slavka Bokšana i prostor oko Železničke stanice,,Aerodrom“,Jabučki put i Karaule,naselje Skrobara.
11.4.2017. - utorak
Svetog Save, Ružina, Kočina, Sinđelićeva, Braće Jugovića, Jug Bogdana, Miloša Obilića, Majke Jugovića, Toplice Milana, Kosančić Ivana, Moše Pijade, Niška, Kraljevačka, Ivana Milutinovića, Stevice Jovanović, naselja „Kotež I i Kotež II , “Mašinska škola” Pančevo.
12.4.2017. - sreda
Dimitrija Tucovića, Marka Kulića, Hajduk Veljka, Patrijarha Čarnojevića, Matije Gupca, Ive Kurjačkog, Mihajla Pupina, Jove Maksima, Uroša Predića, OŠ „Vasa Živković“.
13.4.2017. - četvrtak
Naselje ,,Strelište“, naselje “Stari Tamiš“, OŠ „Mika Antić“ i OŠ „Braca Petrov“.
18.4.2017. - utorak
Naselje ,,Mladost“, Kajmakčalanska, Pelisterska, Novoseljanski put do Nadela, Naselje ,,Kudeljarski nasip“, SS ,,Josif Pančić“ i OŠ ,,Sveti Sava“.
19.4.2017. - sreda
Naselje »Vojlovica»: Spoljnostarčevačka, Janošikova, Svetozara Markovića, Šandora Petefija, Bratstva Jedinstva; OŠ “ Bratstva Jedinstva“ i OŠ „Braca Petrov“.
20.4.2017. – četvrtak
Naselje ,,Vojlovica“: 7. jula, Janka Čmelika, Dobrovoljačka, Grobljanska, Boračka, Poljska, Naselje „Topola“.
21.4.2017. - petak
Rad po pozivu građana i obilazak terena rađenog od 10. do 20. aprila.
24.4.2017. – ponedeljak 25.4.2017. - utorak Starčevo
26.4.2017 sreda Dolovo (III i IV rejon)
27.4.2017. - četvrtak Dolovo (I i II rejon)
28.4.2017. - petak
Rad po pozivu građana i obilazak terena rađenog od 3. do 27. aprila