petak, 11. maj 2018.  09:47h
Pročitano 1156 puta

Glavna nagrada 7. BUDI-ja pripala je Emi Mijović iz Beograda

GRAND PRIX 7. BUDI-ja pripao je Emi Mijović (10 godina) za rad „Vodi me u cirkus, hoću da se smejem”, koja je polaznica Art studia „Mali Monmartr” iz Beograda.

Nagrađeni rad Eme Mijović (10 godina) iz Beograda Nagrađeni rad Eme Mijović (10 godina) iz Beograda

Pastel sa motivima cirkusa Eme Mijović se izdvojio svojom likovnošću, odlično savladanom tehnikom i nesvakidašnjom paletom boja. Kombinacija veselih, pastelih boja i svedenih, monohromatskih elemenata daju zanimljivu dinamiku crtežu, dok kadriranje i izbor scene oslikavaju ushićenje i radost odabranog trenutka, navodi se u saopštenju žirija.

Na međunarodni konurs 7. BUDI-ja „Lepo se igraj!” pristiglo je ukupno 1.472 pojedinačnih i grupnih radova. Raspisan je u devet kategorija, a pristigla su dela iz Srbije, Nemačke, Rumunije, Slovenije, Hrvatske, Crne Gore, Makedonije, Republike Srpske, BiH... O nagrađenim radovima odlučivao je žiri u sastavu dr um. Milica Ćebić (vajar, predsednica žirija), Ivana Rakidžić Krumes (vajar), Predrag Starčević (profesor razredne nastave), Snežana Ćuruvija (BUDI umetnička direktorka) i mr Branislav Radovanović (BUDI umetnički direktor).

Žiri je imao velike „muke”. Osim zbog velikog broja radova, odluku je otežala i činjenica da su to stvarno zanimljive kreacije koje su deca stvorila u različitim medijima. Koristili su različite tehnike i bili su vrlo inspirisani temama koje smo im zadali, kaže Snežana Ćuruvija, umetnička direktorka Bijenala.

Izložba nagrađenih radova biće otvorena večeras, u 19 sati, u prostoru „Sky 12”, u Ulici doktora Svetislava Kasapinovića 12, nagrađene predstave će biti odigrane 26. maja u „Avivu”, a tokom BUDI-ja će biti još različitih tematskih segmenata posvećenih i drugim kategorijama.

U nastavku pročitajte koji su radovi dobili nagrade.

Vizuelna umetnost: BUDI svuda

kategorija do 7 godina

I nagrada: Andrea Ikač (2012), PU “Pametnica diplomat“, Beograd
II ravnopravna nagrada: Natalija Ignjatović, (5 godina), Udruženje „Centar u boji“, Trstenik
II ravnopravna nagrada: Simona Beljanski (5 godina), Udruženje građana Studio Mano, Novi Sad
III ravnopravna nagrada: Grupni rad: Nevena Radojčić, Anja Tanasković, Milica Martinović, Lena Gerić, Iva Petrović, Ilija Jovanović, Uroš Dimitrijević i Anastasija Stanišić (2011), PU „Čukarica“/ vrtić „Carić“, Beograd
III ravnopravna nagrada: Nikola Božinović (4 godine), Udruženje Dečiji centar, Zaječar
III ravnopravna nagrada: Ana Milošević (2014), PU „Boško Buha“, Inđija

kategorija do 7 - 15 godina

I nagrada: Sofija Šormaz (2006), OŠ „Sveti Sava“, Pančevo
II ravnopravna nagrada: grupni rad: Faleș Anastasia (2011) i Șerban Tudor (2011), Clubul pentru copii Arta in nori (Art in the clouds children club), Temišvar, Rumunija
II ravnopravna nagrada: Miona Uzurov (2006), OŠ „Branko Radičević“, Pančevo
III ravnopravna nagrada: Nikola Radišić (III razred), OŠ „Đura Jakšić“, Kikinda
III ravnopravna nagrada: Vukica Kocev (II razred), OŠ „Karađorđe“, Beograd
III ravnopravna nagrada: Miona Veljović(V razred), OŠ „Petefi Šandor“, Novi Sad

Vizuelna umetnost: BUDI info

I nagrada: „Dečja prava“, Teodora Aleksić (2005), OŠ „Josif Pančić“, Boljevac na Ibru 

Pozorište: BUDI Andersenijada 

I nagrada: „Mala sirena“, autor: Đorđe Damjan (2003), Zrenjanin, Muzički Euterpa Studio (MES),  Zrenjanin, mentor: Ana Aleksić Šajrer
II ravnopravna nagrada: „Svinjar“, OŠ „Sremski front“, Šid
II ravnopravna nagrada: „Carevo novo odelo“, Udruženje „Dečiji centar“, Zaječar
III ravnopravna nagrada: „Ružno pače“, ŠOSO Mara Mandić
III ravnopravna nagrada: Carevo novo odelo, Pozorištance Maslačak, Bijeljina 

pohvala: Čajnik, Udruženje „Dečiji centar“, Zaječar
pohvala: Ružno pače i dečja prava, OŠ „Petar Petrović Njegoš“, Vrbas 

Književnost: BUDI pisac 

kategorija do  IV razreda

I nagrada: Teodora Bajčetić (II razred), OŠ „Karađorđe“, Beograd
II ravnopravna nagrada: Jana Petrović (2008), OŠ „Sestre Ilić“, Valjevo
II ravnopravna nagrada: Anastasija Bogdanova (IV razred), OU „Rade Kratovče“, Kočani, Makedonija
III ravnopravna nagrada: Ognjen Bogićević (III razred), OŠ „Milan Rakić“, Novi Beograd
III ravnopravna nagrada: Dunja Stamenković (III razred), OŠ „Radoje Domanović“, Vranje
III ravnopravna nagrada: Andrej Miletić (III razred), OŠ “Stanislav Sremčević”, Kragujevac
pohvala: Mateja Guran (9 godina), OŠ „Sveti Sava“, Pančevo 

kategorija V - VIII razred

I nagrada: Bogdana Jovanović (2006), OŠ „Branko Radičević“, Sedlare, Svilajnac
II ravnopravna nagrada: David Rakonić (V razred), OŠ “Momčilo Popović Ozren“, Paraćin
II ravnopravna nagrada: Aleksandra Mrakić (15 godina), OŠ „Sveti Sava“, Dubrava kod Gradiške, Republika Srpska, BiH
III ravnopravna nagrada: Marko Jovanović (2003), OŠ „Starina Novak“, Beograd
III ravnopravna nagrada: Teodora Ilić (VI razred), OŠ „Sveti Sava“, Vladičin Han
III ravnopravna nagrada: Vasilije Vitić (2005), OŠ „Pavle Savić“, Beograd 

pohvala: Lazar Dinčić (VII razred), OŠ „Dušan Jerković“, Inđija 

Muzika: BUDI original 

I nagrada: SAG, OŠ „Majka Jugovića“, Zemun 

Ekologija: BUDI kreativac 

I nagrada: Mina Madžarević (2009), OŠ „Branko Radičević“, Pančevo
II ravnopravna nagrada: Miloš Živković (2008), OŠ „20. oktobar“, Novi Beograd
II ravnopravna nagrada: Bajka Mara (2012), Nica Miruna (2011), Seceleanu Maia (2011), Asproniu Teodora (2011), Dragos Natalia (2012), Harea Alexandra (2012), Vlad Boabes (2012), Maria Antal (2012), David Iulian Gombos (2011), Luca Irimia Rusu (2012), Victor Proca (2013), Toma Ghergulov (2013), Alexandra Zorzon (2012), Alexandru Neag (2012), Mara Dragos (2012), Inia Patricia Husac (2013), Iris Bokor (2013), Iulia Mocuta (2013), Medisan Bobar Nina(2013), Sara Csordas (2013), Magda Sofia Cristina (2016), Toda Melisa Maria (2013), Stremțan Maria (2013), Asproniu Antonia (2013), Stanciu Emilia Katharina (2013), Mihailov Eduard (2013), Ana Ruxandra Lazarescu (2013), Anastasia Carp Petrache (2014), Rares Andrei Atanasoae (2013), Oliver Ioachim Igret (2013), Vlad Mitrulescu Dorobantu (2013), Rares Deac (2013), Bejenaru Sophie (2013), Sianna Augustinov (2014), Eric Stefan Bejan (2014), Tudor Seceleanu (2015), Maria Ema Druiu (2014), Rares Mihai Druiu (2014), Alexandrina Vacarescu (2014), Sara Paliuc (2014), Luca Alexandru Bretean (2014), David Hegedus (2013), Ariana Radu (2014), Emma Terezia Tribulic (2015), Ovidiu Bogdan (2014), Toma Lafore (2015), Gradinita Arta in nori (Art in the clouds kindrgaden), Temišvar, Rumunija 

III ravnopravna nagrada: Grupni rad: Pripremne predškolske grupe i Ekološke sekcije (V –VIII): Iva Adamović, Vuk Vujanić, Anita German, Nemanja Đorđević, Sara Kačikola, Nikolina Petrović, Teodora Stanković, Milica Drča, Nađa Milenković, Iva Milenković, Aleksa Džinkić, Sanja Albert, Anđela Vlajković, Svetlana Zlatanovski, Mikloš Varga, Aleksandar Radnov, Vanja Stamenković, Nemanja Trajković, Ljiljana Ignjac, Anđela Stamenković, Vladimir Ignovski, Nenad Zlatanovski, ŠOSO „Mara Mandić“, Pančevo 

III ravnopravna nagrada: Neda Tajdić (6 godina), Vrtić pri OŠ „Dositej Obradović“, Omoljica
III ravnopravna nagrada: Stefan Boljanac (VI razred), OŠ „Žarko Zrenjanin“, Banatsko Novo Selo 

Ekologija: BUDI eko akcija 

U kategoriji BUDI eko akcija, žiri se opredelio da dodeli tri pohvale umesto jedne nagrade, u želji da podrži više odabranih predloga kroz kampanju za razvoj predloženih ideja i podršku sličnim inicijativama. 
pohvala: Mi menjamo i gradimo bolji svet: „Biljke koje gaji čovek / Škola u prirodi - priroda u školi“, Grupni rad učenika prvog razreda: Nikolina Branković,Nenad Videnović, Strahinja Videnović, Janja Golubović, Vuk Živković, Ivan Miguel Ilić, helena Alejandra Jović, Dunja Kostreš, Miša Malić, Jana Milošević, Novak Milošević, Filip Mitić, Lazar Petrović, Luna Stanimirović, Luka Stojanović, Bogdan Trifunović, OŠ „9. srpska brigada“, Boljevac
pohvala: „Zdrava užina - zdrava učionica“, Grupni rad: Odeljenje I 3, OŠ „Sveti Sava“, Mladenovac
pohvala: „Novo lice školskog dvorišta", autori: Anđelija Dragan (2003), Andreas Miler (2003), Zorana Bogosavljević (2005), Laslo Horti (2004), OŠ „Đorđe Maletić'', Jasenovo 

Ekologija: Nauka: BUDI naučnik 

I nagrada: grupni rad: Luna Stanimirović (2011) i Janja Golubović (2011), OŠ „9. srpska brigda“, Boljevac
II nagrada: Dositej Nedeljković (2010), Udruženje „Centar u boji“, Trstenik
III nagrada: Grupni rad: Luka Stojanović, Helena Alejandra Jović, Novak Milošević, Strahinja Videnović (I razred), OŠ „9. srpska brigda“, Boljevac 

Humanitarna akcija: BUDI drug/drugarica 

Dirnut predloženim i realizovanim idejama, žiri i u ovoj kategoriji dodeljuje pohvale, a ne nagrade, jer smatra da svojim kvalitetom ne zaslužuju rangiranje već pomoć u promociji i afirmaciji vrednosti koje odabrani predlozi nose. 

pohvala: „Putujuća biblioteka“, Neda Nedeljković (2006) i Nikola Stojković (2006), OŠ „Branko Miljković“, Niš
pohvala: „Korak po korak postajemo ljudi", Danijela Vračar Vujošević (1979), Osnovna škola za učenike sa smetnjama u razvoju „Smeh i suza“, Aleksinac
pohvala: Zbirka pesama, Grupni rad odeljenja III-4, OŠ „Dušan Jerković“, Ruma 

Nagrada „Ljubiša Divljak" za mentorski rad:

Zorica Zec, prof.raz.nast. OŠ „Petar Kočić“, Temerin
Nataša Ivanović, nastavnica likovne kulture, OŠ „Branko Ćopić“, Beograd
Sanja Tripković i Nedžmija Hajdarević, vaspitačice, Brčko

Autor:  M. Manić
Ocenite ovaj članak:
(2 glasova)

Dodaj komentar



Saglasan sam sa pravilima komentarisanja navedenim u uslovima korišćenja!
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00