nedelja, 30. septembar 2018.  19:41h
Pročitano 878 puta

Novi uspesi pančevačkih džudista

Džudo sezona se zahuhtava, ovaj vikend obiluje takmičenjima, od kojih je najznačajnije Prvenstvo Srbije za mlađe seniore do 23 godine koje je održano u subotu, 29. septembra u Nišu.

Na slici: Pobedničko postolje: prvo mesto Anđela Radulović, treće mesto Neda Ostojić Na slici: Pobedničko postolje: prvo mesto Anđela Radulović, treće mesto Neda Ostojić Božana Anđelović

Osam džudoka je predstavljalo Pančevo i osvojilo je pet medalja, što je veliki uspeh jer su nastupila dvojica kadeta i šestoro juniora.

Titulom prvaka države okitile su se Andrea Stojadinov i Anđela Radulović dok su treća mesta i bronzane medalje osvojili: Neda Ostojić, Anđela Ranđelović i Nikola Dostić.

Treba napomenuti da su neophodna iskustva stekli i Igor Omasta, Vuk Košić i Miloš Sekulović.

Nedelja je bila rezervisana za dva međunarodna turnira, Turnir "Srećno 2018" u Boru i 35 turnir "Milić Rašović - Migo" u Beogradu.

U Boru je nastupalo šestoro takmičara iz Pančevačkih klubova DžK Dinamo i DžK Pančevo i ostvarili su sledeće rezultate:
prvo mesto i zlatnu medalju je osvojio: Ognjen Đurišić
Druga mesta osvojili su: Vladimir Bogdanovski, Mihajlo Slepčević i Lazara Albijanić
dok je bronzanu medalju osvojio Uroš Ćuća a petim mestom morao je da se zadovolji Filip Francuz.

Beograd je bio 35. put domaćin turnira "Milić Rašović - Migo", učešće je uzelo 424 takmičara iz 44 kluba iz Srbije, Crne Gore i Australije, a Pančevo su predstavljali Akademija Jočić iz Starčeva, DžK Jedinstvo iz Kačareva i DžK Dinamo iz Pančeva. Osvojeno je 17 medalja i to 5 zlatnih, 5 srebrnih i 7 bronzanih.