petak, 6. oktobar 2017.  22:48h
Pročitano 1207 puta

DS i Nova stranka odali počast borcima protiv fašizma

Gradski odbori Demokratske i Nove stranke Pančevo danas su zajedno odali počast borcima koji su svoje živote dali za oslobođenje Pančeva od fašizma. 

Gradski odbori Demokratske i Nove stranke Pančevo danas su odali počast borcima koji su svoje živote dali za oslobođenje Pančeva od fašizma Gradski odbori Demokratske i Nove stranke Pančevo danas su odali počast borcima koji su svoje živote dali za oslobođenje Pančeva od fašizma DS i NS

Ovaj dan se ne sme zaboraviti jer je na današnji dan 1944. godine Pančevo bilo oslobođeno od fašizma i nacizma što je bila ogromna pobeda, sreća i nada stanovnika našeg Grada, navodi se u zajedničkom saopštenju ovih stranaka

Venac na spomen – obeležje zajedno su položili Svetlana Došen, potpredsednica Nove stranke i Miloš Marković, potpredsednik Demokratske stranke ispred Gradskih odbora Pančevo.

Dodatna asocijacija je 6. oktobar 2000. godine koji se nažalost nije dogodio, te je najblaže rečeno, Pančevo ponovo prekriveno hordama primitivizma i ostacima Miloševićevog režima, koji zavodi strahovladu uništavajući svaki demokratski potencijal i oduzimajući čoveku jedno od njegovih osnovnih prava a to je pravo na slobodu. Sa druge strane, oni stvaraju privid vladavine prava i neizmerne tolerancije kojih u ovom gradu i u državi nema, navela je Katarina Dragićević, portparolka Nove stranke Gradskog odbora Pančevo.

 

22292408 10214099707355572 74731409 o

 

Na današnji dan pre 73 godine uz pomoć sovjetske crvene armije koju je predvodio komandant Vasilij Filipovič Margelov naš grad je oslobođen od fašizma i nacizma. 

Danas smo sa predstavnicima Nove stranke položili venac na spomen - obeležja narodnih heroja Olge Petrov, Marka Kulića i Stevice Jovanovića u znak sećanja na sve ljude koji su dali svoje živote da bi mi danas živeli u miru i slobodi, bez obzira na to što je sloboda kao jedno od osnovnih demokratskih načela pretrpela određeni stepen deformacije posredstvom vladavine Srpske napredne stranke, zaključio je Miloš Marković potpredsednik Gradskog odbora Demokratske stranke Pančevo.

Počast palim borcima, koji su učinili mnogo za naš grad, jer je Pančevo zahvaljujući njima oslobođeno od fašizma, zaključuje se u saopštenju ove dve političke partije.

 

22311877 911914645624521 30380007 o

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs
Ocenite ovaj članak:
(1 Glas)

Dodaj komentarSaglasan sam sa pravilima komentarisanja navedenim u uslovima korišćenja!
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00