petak, 14. april 2017.  10:28h
Pročitano 1672 puta

Proglašeni pobednici literarnih i likovnih konkursa Centra za talente

Ove godine likovni i literarni konkursi za učenike osnovnih i srednjih škola koji je raspisao Regionalni centar za talente “Mihajlo Pupin” Pančevo izazvao je veliko interesovanje i komisije su ocenjivale veliki broj radova.

Nagrade će biti uručene sredinom maja na Smotri učeničkih radova u Pančevu Nagrade će biti uručene sredinom maja na Smotri učeničkih radova u Pančevu Ilustracija

Na literarnom konkursu učeničkih radova učestvovalo je 118 osnovnih škola, 580 učesnika sa 632 rada i 62 srednje škole s 322 učesnika i 543 rada.

Nagrađeni učenici na 15. Književnom konkursu učenika Srbije

Osnovna škola:

Prva nagrada – Ognjen Terzin, “Sofija“, OŠ Žarko Zrenjanin, Kikinda
Druga nagrada – Sunčica Rosić, „Orhideje i kolači“, OŠ Isidora Sekulić, Beograd; mentor: Ivana Lazarević
Treća nagrada – Ana Džunić, „Ona nije“, 6.r, OŠ Desanka Maksimović, Kovin; mentor: Olgica Petković

Srednja škola:

Prva nagrada – Emilija Jović, „Bio je jul“, Požarevačka gimnazija, Požarevac
Prva nagrada – Jelena Mićić, 1.r, „Gnezdo“, Gimnazija Bora Stanković, Niš; mentor Ana Stevanović
Treća nagrada – Dušan Mitić, „Nisu kapljice na prozoru već pukotine“, Gimnazija Bora Stanković, Bor; mentor: Sandra Valić
Treća nagrada – Ognjen Milutinović, „Popodnevna kafa“, Umetnička škola Užice, Užice

Pored diploma dodeljuju se i novčane nagrade za osnovce u iznosu od po 4.000, 3.000 i 2.000 dinara.

Na likovni konkurs je pristiglo 3.360 radova iz 587 osnovnih i srednjih škola iz Srbije.

Nagrađeni učenici na 15. Likovnom konkursu učenika Srbije

Osnovna škola:

Prva nagrada – Mira Milosavljević, crtež, 5.r, OŠ Đorđe Natošević, Novi Sad; mentor: mr Sava Stankov
Druga nagrada – Katarina Ilić, kombinovana tehnika, 6.r, OŠ Jovan Aranđelović, Crvena Reka
Treća nagrada – Ljubica Novakov, akvarel „Pejzaž“, 7.r, OŠ Miroslav Antić Mika, Pančevo
Treća nagrada – Anđela Lazić, „Klovnovi“, 8.r, OŠ Vera Radosavljević, Negotin; mentor: Sanja Radosavljević

Srednja škola:

Prva nagrada – Nikola Savić, suva igla „Bandera“, Umetnička škola Niš, Niš; mentor: Ivana Stanković
Druga nagrada – Anja Ivković, linogravura „Najbolji prijatelj“, Umetnička škola Niš, Niš; mentor: Ivana Stanković
Druga nagrada – Uroš Bojić, linorez „Pejzaž“, Umetnička škola Užice, Užice; mentor: Jelena Guskić Petrović
Treća nagrada – Vanja Radojičić, linogravura „Bicikl“, Umetnička škola Niš, Niš; mentor: Ivana Stanković

Pored diploma dodeljuju se i novčane nagrade za srednjoškolce u iznosu od po 5.000, 3.500 i 2.000 dinara.

Smotra umetničkih radova, kada će biti i dodeljene nagrade nagrađenim učesnicima, održaće se polovinom maja u Gradskoj biblioteci Pančevo, a tačan termin održavanja Smotre biće saopšten nakon Uskršnjih praznika.

Autor:  Pančevo.MOJKraj.rs
Ocenite ovaj članak:
(5 glasova)

Dodaj komentar



Saglasan sam sa pravilima komentarisanja navedenim u uslovima korišćenja!
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00