četvrtak, 12. oktobar 2023.  16:35h
Pročitano 1043 puta

Gradonačelnik Pančeva sastao se sa rukovodstvom Gradskog udruženja svih penzionera

U Pančevu je danas održan sastanak rukovodstva Gradskog udruženja svih penzionera sa gradonačelnikom Aleksandrom Stevanovićem kako bi u razgovoru sumirali prethodnih godinu i po dana od njihovog imenovanja i dogovorili buduće pravce saradnje.

U Pančevu je danas održan sastanak rukovodstva Gradskog udruženja svih penzionera sa gradonačelnikom Aleksandrom Stevanovićem U Pančevu je danas održan sastanak rukovodstva Gradskog udruženja svih penzionera sa gradonačelnikom Aleksandrom Stevanovićem Grad Pančevo

 

Gradonačelnik Pančeva Aleksandar Stevanović istakao je da mu je posebno drago što se u periodu od godinu dana članstvo omasovilo i da ih sada u udruženju penzionera ima više od 4.000.

Danas smo imali priliku da održimo sastanak sa Gradskim udruženjem penzionera odnosno sa predsednikom i članovima Izvršnog odbora, kao i sa predsednicima svih mesnih organizacija udruženja penzionera sa teritorije grada Pančeva. Posle godinu i po dana ponovo ovde, u kabinetu gradonačelnika, seli smo da saberemo šta je to što smo uradili za godinu i po dana, da se upoznamo sa budućim aktivnostima s obzirom da nam je u predstojećem periodu na redu redovna skupština udruženja penzionera na kojoj će se pričati o prethodnom periodu u kojem su aktivnosti zaista bile povećane i kako smo čuli od gospodina Trkulje, predsednika udruženja penzionera u prethodnih godinu i po dana mnogo toga je urađeno, mnoge stvari su pomerene sa mrtve tačke. Mene je najviše obradovalo, kada smo pre godinu i po dana sedeli ovde i pričali, imali smo 1.000 članova u udruženju, a danas ih imamo više od 4.000. To je fenomenalna stvar i zaista velika zahvalnost i moja lična i Grada Pančeva svim ljudima koji su danas bili ovde ispred udruženja penzionera i koji vode udruženja penzionera na trudu i zalaganju i nesebičnom davanju sebe kako bi udruženje postavili na onaj nivo na kojem ono treba da bude, rekao je gradonačelnik Pančeva.

 

385397300 210190061969285 2874633124922175114 n

 

Gradonačelnik Stevanović kaže da ima još prostora za unapređenje saradnje.

Mislim da ima još prostora za unapređenje. Treba još više da radimo. Mi smo u prethodnom periodu kao grad kroz konkurse podržavali rad udruženja penzionera, osposobili smo prostorije u svim mesnim zajednicama kako bi naši penzioneri mogli da obavljaju svoju delatnost, ali da se pre svega druže, da se okupljaju, jer mislim da ako smo zajedno to je jedna snaga koju pokazujemo i naša obaveza je da stvaramo uslove kako bi naši penzioneri mogli da se okupljaju. Pored toga, čuli smo fenomenalne stvari kao što su organizovanje besplatnih odlazaka u banje, više od 80 izleta u prošloj godini je organizovalo naše udruženje penzionera i na koje su naši penzioneri išli. Više od 4.000 ljudi je ušlo u organizaciju penzionera i išlo na besplatne izlete i to će se nastaviti i u budućnosti. Mi ćemo kao grad i dalje podržati sve aktivnosti koje bude organizovalo udruženje penzionera. Cilj nam je da okupimo što veći broj penzionera i da oni vide da mi mislimo na njih, da ih podržavamo i da nisu prepušteni sami sebi, rekao je gradonačelnik Stevanović nakon sastanka.

Simo Trkulja, predsednik Gradskog udruženja svih penzioneraizuzetno je zadovoljan saradnjom koju ima sa rukovodstvom Grada Pančeva.

Ako vam budem nabrajao šta smo sve dobili od gradonačelnika i njegovih saradnika u prethodnom periodu mogao bih nabrajati dva sata. Od izborne skupštine u Kulturnom centru, preko izleta za više od hiljadu penzionera u Deliblatskoj peščari, a onda smo u poslednjih godinu dana organizovali više od 80 izleta za naše članove i to zahvaljujući Gradskoj upravi i gradonačelniku koji su nam omogućili gradski autobus i skoro besplatan prevoz. Grad Pančevo je obezbedio besplatne godišnje karte za prevoz autobusima Pantransporta za sve naše penzionere, letos smo imali besplatno korišćenje bazena, grad nam je donirao između 30 i 40 raznih uređaja mesnim organizacijama, a danas ih imamo 17. Sve naše mesne zajednice imaju svoje mesne organizacije penzionera i sve mesne organizacije imaju svoj prostor. Do skoro to nije bilo tako, pola organizacija nije imalo svoj prostor a danas imaju sve. Sredstvima koja smo dobili na konkursu Grada Pančeva koristili smo za oplemenjivanje tih prostora, od krečenja, farbanja, molerskih radova omogućavajući bolje uslove za život naših penzionera, rekao je Simo Trkulja.

 

387501468 880954430280381 3528649044309842792 n

 

 

Simo Trkulja kaže da su i ove godine na konkursu Grada Pančeva dobili tri miliona dinara sa kojima će nastaviti da unapređuju prostor penzionera kao što su Vojlovica, Ivanovo, Starčevo, Banatski Brestovac.

I u tim sredinama ćemo omogućiti našim penzionerima dobre uslove kao što ih imaju i sve ostale mesne organizacije penzionera. Grad Pančevo nam svesrdno pomaže. Radili smo na aktivnostima za ugovaranje drva za naše penzionere i prošle godine je 345 ljudi pribavilo ukupno 2.000 kubika drva po povoljnijoj ceni. Ove godine su drva dosta poskupela, ali ipak je po nešto povoljnijoj ceni oko 200 penzionera obezbedilo ogrev. U svakom slučaju kad se to podeli u 12 rata onda oni to mnogo lakše otplaćuju, izjavio je Simo Trkulja.

Ivanka Ostojić, predsednica Mesne organizacije penzionera Centar potvrdila je reči Sime Trkulje da je saradnja sa Gradskom upravom besprekorna i dodala da će nastojati da opravdaju sva sredstva koja su dobili od lokalne samouprave kako bi kvalitet života penzionera bio što bolji, a prostor u kojem provode slobodno vreme oplemenjen i uređen.

Svojim idejama i inovacijama želimo da damo neki viši nivo i da obogatimo život penzionera novim sadržajima. Sve je do nas predsednika mesnih organizacija, dosta zavisi od toga koliko se mi angažujemo i koliko se dajemo, toliko ćemo imati povratnu informaciju. Mi u MO Centar smo veoma zadovoljni, sami smo samoinicijativno realizovali nekih petnaestak izleta za naše članove koji su imali i kulturno-istorijski karakter i naši penzioneri su srećni i zadovoljni. Ne možete da pretpostavite koliko je to ushićenje kad se oni vrate sa izleta, kolika je to radost za njih i stalno pitaju kada će novi izleti. Nije sve samo u izletima. Nastojaćemo da u našim prostorijama u saradnji sa Gradskom upravom i Domom zdravlja organizujemo i predavanja o zdravlju i druge aktivnosti kojima ćemo obogatiti život naših penzionera, izjavila je Ivanka Ostojić.

Sastanku su prisustvovali i Tigran Kiš, predsednik Skupštine grada Pančeva i narodni poslanik Marko Mladenović.

Autor:  Pančevo MOJKraj
Ocenite ovaj članak:
(1 Glas)

Dodaj komentarSaglasan sam sa pravilima komentarisanja navedenim u uslovima korišćenja!
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00